Úvod Z DOMOVA Skupina Horkýže Slíže sa dištancuje od extrémizmu či radikalizmu

Skupina Horkýže Slíže sa dištancuje od extrémizmu či radikalizmu

Kapela Horkýže Slíže. (Foto: archív)

Populárna kapela Horkýže Slíže sa dištancuje od akéhokoľvek spájania jej mena s extrémistickými a radikálnymi názormi či skupinami. Punkrocková kapela to uviedla v stanovisku ako reakciu na nedávnu policajnú akciu s krycím názvom Šašovia, v rámci ktorej zadržali aj jej bubeníka Mareka Viršíka.

Zdôraznila, že na hudobnej scéne vystupuje výlučne apoliticky. Rovnako sa dištancuje od akejkoľvek činnosti ohrozujúcej základné práva a slobody osôb, základy demokratického právneho štátu, rovnako od akceptácie prejavov, ktoré by pôsobili nenávistne voči skupinám osôb.

To, že polícia zverejnila mená obvinených osôb, následne podľa skupiny spôsobilo negatívne vyjadrenia niektorých médií a spájanie skupiny Horkýže Slíže s danou trestnou vecou.

„Stále platí prezumpcia neviny, preto články a reportáže uverejnené v niektorých médiách, ktoré spájajú a vopred odsudzujú hudobnú skupinu za trestný čin, sú irelevantné a zavádzajúce,” uviedla kapela.

Skupina zváži využitie všetkých právnych prostriedkov na ochranu svojich práv pred zverejnením nepravdivých informácií v médiách. Podľa nej fotky zvyšných členov médiá neprávom uverejňujú a spájajú s kauzou.

Bubeník Marek Viršík povedal, že mu je ľúto, že situáciu spájajú s ostatnými členmi kapely a že ich fotky sa objavujú v článkoch so sympatizantmi propagujúcimi extrémizmus. Verí, že sa situácia vysvetlí.

Národná kriminálna agentúra v rámci spomenutej akcie zadržala deväť ľudí, medzi nimi aj bubeníka skupiny Horkýže Slíže Mareka Viršíka, z dôvodu podozrenia z podpory extrémizmu. Viršíka aj ostatných po zadržaní polícia následne prepustila.