Úvod Zaujímavé Slovensko boduje v hitparáde „vianočných krajín“

Slovensko boduje v hitparáde „vianočných krajín“

Foto: archív

Vianočné sviatky patria medzi najkrajšie v roku a ľudia si ich aj patrične užívajú. Nie všetci túžia prežiť tieto dni v pokoji domova. Pribúda stále viac nadšencov zimy a vianočných sviatkov, ktorí sa práve v tomto období vyberajú na cesty a hľadajú tú najlepšiu krajinu s čarovnou atmosférou na prežitie posledných dní v roku. Svetový rebríček vianočných šampiónov medzi štátmi zostavila letisková prepravná spoločnosť Taxi2Airport.

Kanadský portál meteomedia.com informuje, že Taxi2Airport zostavila rebríček podľa viacerých kritérií – atraktivita samotnej destinácie, pravdepodobnosť bohatej snehovej nádielky, obľúbenosť vianočných piesní a ponuka atrakcií, ktoré sa s Vianocami spájajú.

Foto: archív

Slovensko skončilo na 23. mieste, čo je vzhľadom na celosvetovú konkurenciu potešiteľné. O dve priečky predbehlo dokonca aj Nemecko s jeho čarovnými zámkami a tradíciami vianočných trhov. Oveľa lepšie však skončili krajiny ako Poľsko (12.), Taliansko (16.), či Grécko (14.).

Európanov môže tešiť, že väčšina krajín z prvej desiatky sa nachádza práve na starom kontinente. Najvyššie boduje Nórsko (2.), Island (3.) a Lichtenštajnsko (4.). Nasledujú krajiny Fínsko, Litva, Švédsko, USA, Spojené kráľovstvo a Írsko.

Na prvom mieste sa umiestnila Kanada. Dôvodom je nielen garancia snehu, ale aj veľká zanietenosť, s akou Kanaďania Vianoce prežívajú. “V Kanade nájdete najväčšie klzisko na svete – je v Lake Louise, v štáte Alberta. Domáci i turisti si môžu v Britskej Kolumbii zalyžovať so Santa Klausom, alebo sa previezť na saniach ťahaných koňmi v Sun Peaks Resort,” uvádza meteomedia.com.

Kanaďana tiež milujú vianočné piesne, ktorými si dotvárajú tú pravú atmosféru konca roka. Podľa platformy Spotify je táto severoamerická krajina na ôsmom mieste spomedzi 55 štátov sveta v rebríčku prehrávania vianočných skladieb.