Úvod ZO ZAHRANIČIA Slovensko je na britskom zozname krajín s výnimkou z odporúčania necestovať

Slovensko je na britskom zozname krajín s výnimkou z odporúčania necestovať

Foto: archív

Britská vláda zverejnila kompletný zoznam krajín, pre ktoré od 10. júla zruší dvojtýždňovú karanténu. Slovensko v tomto zozname nefiguruje. Je však na zozname krajín, ktoré majú od 4. júla výnimku z odporúčania pre britských občanov necestovať do nich v iných než nevyhnutných prípadoch. Informovala o tom britská vláda a spravodajská stanica SkyNews.

Na zozname krajín s výnimkou z karanténnych opatrení sa nachádza viac než 70 krajín a zámorských území, ktoré majú nízky počet nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, a preto sa ich občania pri návšteve alebo návrate do krajiny nebudú musieť samoizolovať.

Do karantény nebudú musieť ísť ani cestujúci z krajín ako Česko, Rakúsko, Poľsko a Maďarsko, ale aj z krajín, ktoré v minulosti zaznamenali veľký počet prípadov ochorenia COVID-19, ako sú Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Taliansko či Španielsko.

Medzi krajinami, ktoré nie sú na zozname, sú Spojené štáty, Švédsko, Mexiko, Brazília, Rusko, Irán, India, Pakistan a Bangladéš. Nijaká iná krajina v Európe nezaznamenala viac úmrtí v dôsledku pandémie nového druhu koronavírusu ako Británia, kde podľa oficiálnych údajov malo ochoreniu COVID-19 doposiaľ podľahnúť takmer 44.000 a nakaziť sa 283.757 ľudí.