Úvod Spoločnosť Slovenský Lidl končí s jednorazovými plastmi

Slovenský Lidl končí s jednorazovými plastmi

Foto: archív

Spoločnosť Lidl už v roku 2019 pristúpi k obrovským zmenám. Zákazníci 132 slovenských predajní už v predaji tohto obchodného reťazca nenájdu jednorazové poháre, šálky, taniere, príbory, plastové slamky či vatové tyčinky. „V oblasti nášho strategického postoja k plastom sledujeme jasný prístup, ktorý hovorí: nahradiť – obmedziť – recyklovať.

Rozhodnutím prestať predávať plastové výrobky na jedno použitie znižujeme objem plastov a prispievame tak k zlepšeniu v tomto smere,“ povedal Martin Nagy, konateľ Lidl Slovenská republika za oblasť nákup. Spoločnosť pristúpila k zmenám a teda nahradila už spomínané výrobky za sortiment vyrobený z alternatívnych a recyklovateľných materiálov.

Nagy informoval aj o tom, že spoločnosť s dodávateľmi diskutuje o produktoch, pri ktorých je možné úplne odstrániť plastové obaly alebo ich aspoň nahradiť za ekologické alternatívy. Už dnes môžu nakupujúci postrehnúť menej plastov v oddelení ovocia a zeleniny, či v obľúbených košoch s oblečením.

Dopredávajú sa najtenšie tašky, ktoré nahradili ekologické tašky na viacnásobné použitie, ktorých ponuka sa stále rozširuje. Lidl rovnako tak dopredáva nakúpený plastový tovar a už onedlho ho nahradí. Týmto krokom spoločnosť Lidl ročne odbremení životné prostredie o 160 ton plastov.

Spoločnosť Lidl sa snaží bojovať proti používaniu plastových obalov a zmierňovať tak katastrofálne následky pribúdajúceho plastového odpadu na devastáciu životného prostredia. (Foto: archív)