Úvod Politika Smer by mohol za prezidenta nominovať Miroslava Lajčáka

Smer by mohol za prezidenta nominovať Miroslava Lajčáka

Foto: archív

Smer-SD by mohol za prezidentského kandidáta nominovať Miroslava Lajčáka, súčasného ministra zahraničných vecí a úradujúceho predsedu Valného zhromaždenia OSN. Povedal to premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico v rozhovore pre týždenník Plus sedem dní, na ktorý upozornil Denník N.

„Sú ľudia v Smere-SD alebo spojení so Smerom-SD, ktorí na verejnosti nie sú vnímaní až tak stranícky… Osobne vnímam napríklad Mira Lajčáka ako veľmi silného človeka, ktorý by mal právo uchádzať sa o takúto pozíciu,“ povedal Fico pre týždenník.

Premiér tiež uviedol, že „si nie je istý, či má byť Smer-SD štvrtýkrát vo vláde, lebo by to stranu mohlo zničiť“. „Diskutujeme o tom, či máme za každú cenu bojovať o pozíciu v novej vláde, pretože účasť Smeru-SD vo štvrtej vláde po sebe by mohla mať pre stranu devastujúce účinky,“priznal Fico s tým, či možno nezaujať pozíciu silnej opozície, ktorá sa znovu nadýchne a ponúkne nové kádre.

Premiér nedávno potvrdil, že za prezidenta kandidovať nebude. Súčasný prezident SR Andrej Kiska zverejní rozhodnutie o tom, či bude opätovne kandidovať na túto funkciu, najneskôr do septembra 2018.