Úvod Z DOMOVA Smer chce odpovede o Sputniku a miliónoch testov, inak iniciuje schôdzu NR...

Smer chce odpovede o Sputniku a miliónoch testov, inak iniciuje schôdzu NR SR na vyslovenie nedôvery vláde

Foto: archív

Ak vláda SR neodpovie na elementárne otázky okolo nákupu vakcíny Sputnik V, „nepresných a nepotrebných testov za stovky miliónov eur“ a všetkých okolností súvisiacich s ich nákupom, Smer-SD začne zbierať podpisy na iniciovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR.

Jej cieľom by malo byť vyslovenie nedôvery vláde. „Zbytočné plošné testovanie viedlo k zvýšenému počtu obetí ochorenia COVID-19 a nikoho to netrápi. Vláda kúpi za 35 miliónov eur totálne nepresné testy od Siemensu a nikoho to netrápi.

Matovič privítal na letisku v Košiciach 200-tisíc vakcín Sputnik V, nikto nevie, koľko to stálo, kto to platil, kde je zmluva a čo s vakcínami bude. A nikoho to netrápi,“ uviedol šéf Smeru-SD Robert Fico. Hovorí tiež o divadle okolo vakcíny Sputnik.

Ak je funkčná a ľudia jej dôverujú, treba ju použiť. Rovnako apeluje, aby sa vysvetlili otázky okolo jej nákupu a obstarania. Šéf Smeru-SD zároveň opätovne kritizuje amaterizmus vlády, ktorý podľa neho pokračuje aj po výmene premiéra Igora Matoviča za Eduarda Hegera.