Úvod Z DOMOVA Smer: Hlas s nami vylúčil povolebnú spoluprácu, chce vytvoriť kolíciu s SaS...

Smer: Hlas s nami vylúčil povolebnú spoluprácu, chce vytvoriť kolíciu s SaS a Progresívnym Slovenskom

Foto: archív

Opozičný Smer-SD uviedol, že podľa vyjadrenia lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho v rozhovore pre denník Nový Čas s ním mimoparlamentná strana vylúčila povolebnú spoluprácu. Smer v stanovisku dodal, že Hlas chce po voľbách vytvoriť pravicovo-liberálnu vládu s SaS a Progresívnym Slovenskom.

Strana Roberta Fica tiež uviedla , že okrem Smeru-SD vylúčil Hlas-SD spoluprácu aj s mimoparlamentným hnutím Republika. Pellegriniho strana reagovala, že vylúčila spoluprácu iba s OĽaNO a ĽSNS, ktoré považuje za hrozbu pre demokraciu na Slovensku. Nechce dopredu hovoriť o zostavovaní budúcich koalícií.

„O podobe budúcej vlády rozhodnú ľudia vo voľbách tým, koho a v akej sile pošlú do Národnej rady SR. Zostavovať vopred budúce koalície je neúctivé k ľuďom a Hlas-SD má k ich volebnému právu rešpekt, úctu a pokoru,“ vyhlásila hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Dodala, že ambíciou strany je byť “jedinou zmysluplnou alternatívou k súčasnému marazmu a rozvratu”.

Smer-SD vyhlásil, že koalícia Hlasu-SD, SaS a Progresívneho Slovenska by znemožnila napĺňanie predstáv o silnom sociálnom štáte a boji proti chudobe a zdražovaniu. Smer-SD vyzval vládu na riešenie výziev spojených so znižovaním životnej úrovne a spoločenskou a politickou nestabilitou. Strana zároveň deklaruje, že je zárukou priamočiarej ľavicovej politiky.