Úvod Z DOMOVA Smer: Odstupujúci minister Mičovský je symbolom amaterizmu

Smer: Odstupujúci minister Mičovský je symbolom amaterizmu

Ján Mičovský. (Foto: archív)

“Ján Mičovský prišiel na pozíciu ministra ako protikorupčný bojovník s ocenením Biela vrana. Práve preto jeho rozhodnutie oceňujeme a ľudsky mu rozumieme. Avšak po tom, čo z Plánu obnovy a odolnosti nezískal ani euro, po nespokojnosti s krokmi ministerstva je to logické vyústenie situácie.”

Takto reagovala na rozhodnutie šéfa rezortu pôdohospodárstva odstúpiť z funkcie 31. mája Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK). Organizácia ministrovo rozhodnutie rešpektuje a hodnotí ako prirodzené vyústenie obrovského množstva nahromadených a nesprávne riešených problémov v rezorte.

Z jej pohľadu viac ako ročné pôsobenie Mičovského na pozícii ministra sprevádzalo množstvo nesprávne riešených tém, ktoré odbornú verejnosť viac rozdeľovalo, než spájalo. Podľa medializovaného vyjadrenia predsedu SPPK Emila Machu je komora pripravená kedykoľvek konštruktívne rokovať s novým ministrom.

Zastavenie poklesu domáceho agropotravinárskeho odvetvia, správne nastavenie a schválenie strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky do roku 2027, úplná akreditácia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ale aj funkčný Slovenský pozemkový fond sú pre SPPK kľúčové témy.

Strana Smer-SD vo vyhlásení uviedla, že Ján Mičovský je ”symbolom amaterizmu”. „Dúfam, že tu nebude snaha hodnotiť jeho odstúpenie ako prejav politickej kultúry. Toto nemá s politickou kultúrou nič spoločné. My sme všetci hodnotili ministra ako dedolesa,“ povedal predseda Smeru Robert Fico.