Úvod Z DOMOVA SNS: Je pri jednom percente pozitívnych potrebný núdzový stav?

SNS: Je pri jednom percente pozitívnych potrebný núdzový stav?

Foto: archív

Mimoparlamentná Slovenská národná strana zverejnila stanovsko, v ktotom sa pýta, či je pri testami zistenej jednopercentnej pozitívnej infikovanosti slovenskej populácie potrebný núdzový stav. Taktiež, či bolo celoplošné testovanie antigénovými testami na COVID-19 medicínsky opodstatnené.

SNS chce tiež vedieť, kam sa podeli výsledky a osobné údaje občanov z prvej vlny testovania: „Prečo sa Orava plošne testuje tretí víkend po sebe? Aký je na to medicínsky dôvod? Ako je to možné, že sa premiér chváli výsledkami celoplošného testovania a čísla nakazených i hospitalizovaných sa nezmenšujú?“

Predseda mimoparlamentnej Dobrej voľby Tomáš Drucker tvrdí, že ak sa chce Slovensko poučiť, zlepšiť, potrebuje viac údajov o efektivite plošného testovania. Antigénové testy podľa neho nie sú vhodné na plošné testovanie.

„Vláda na čele s Igorom Matovičom sa dopustila chyby, keď nezodpovedne povýšila modrý papierik na imunitu pred lockdownom,“ podotkol Drucker. Vyzýva, aby boli počas testovania zabezpečené kontrolné testovania PCR testami.