Úvod Politika SNS: Jobbik v Dunajskej Strede porušuje naše zákony

SNS: Jobbik v Dunajskej Strede porušuje naše zákony

Foto: archív

Slovenská národná strana s pohoršením prijala správu o zriadení kancelárie poslanca maďarského parlamentu za stranu Jobbik v Dunajskej Strede. Podľa podpredsedu národniarov Antona Hrnka ide o flagrantné porušenie zákonov SR, najmä článku 29 Ústavy SR.

SNS vidí túto skutočnosť ako otvorenú provokáciu s cieľom narušiť zvrchovanosť SR a testovať štátne orgány SR, či sú schopné do dôsledkov plniť svoje funkcie.

“Odvahu dotyčnému poslancovi určite dodalo aj to, že aj keď slovenské orgány majú dostatok vedomostí o jeho činnosti na Slovensku, v zmysle zákona mu nebolo odobraté slovenské občianstvo a ďalej ako občan SR vyvíja činnosť v prospech tohto extrémistického hnutia,” tvrdí Hrnko.

Národniari preto podporujú opatrenia slovenských orgánov, najmä ministerstva vnútra a polície, proti šíreniu extrémizmu.

“Rozpaky však v nás vyvoláva tá skutočnosť, že tieto zásahy sú zamerané len proti extrémistom ‘slovenskej’ národnosti. Ako keby sa aj naše policajné orgány stotožňovali s niekdajšími tvrdeniami SMK a predtým Maďarskej nezávislej iniciatívy, že negatívne spoločenské javy sa dotýkajú len väčšinového obyvateľstva.

S takýmto prístupom treba rázne skoncovať. Vyzývame preto zodpovedné orgány SR, aby dôsledne zasiahli proti tejto nechutnej provokácii a konali v zmysle Ústavy SR a platných zákonov,” dodal Hrnko.

Anton Hrnko (Foto: archív)
Anton Hrnko (Foto: archív)

1 komentár

  1. Dobré ráno umiernení a očistení narodňári! Neviem kde sa nachádzate? Ale na SK a v blízkosti našej krajiny sa dejú veľké veci a vy sa iba teraz zobúdzate ? Alebo to máte s Robkovcami dohodnuté ? toto proti Slovenské divadlo -Vydržať do volieb a potom pustiť sem moslímov a porušiť TRIANON a SK nechať Madarom ? Prvý policajt , čo išiel v DS okolo tej budovy a Videl tu handru na stene bol povinný ju strhnúť ,alebo už ani policajti slovenskí tam nemôžu slúžiť ? A tak nám -Rasia pomahaj

Comments are closed.