Úvod Politika SNS kritizuje ignorovanie referenda v Gabčíkove

SNS kritizuje ignorovanie referenda v Gabčíkove

Foto: TASR

“Som zhrozený a šokovaný, že v súvislosti s príchodom utečencov do Gabčíkova. Nik nedohliada na bezpečnosť vodného diela a elektrárne. Gabčíkovo je strategický objekt, stavba storočia, a jej narušenie môže predstavovať bezpečnostné riziko,” vyhlásil predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

V tejto súvislosti pripomenul slová predstaviteľov vlády, že nie je možné identifikovať, či medzi utečencami nie sú infiltrované osoby spojené s terorizmom.

“Stav bezpečnosti, v akom sa Gabčíkovo nachádza, je šokujúci. Na hrádzi vodného diela niet jediného policajta či pracovníka bezpečnostnej služby. Sám som sa o tom osobne presvedčil na hrádzi vodného diela,” doplnil Andrej Danko.

Foto: archív
Andrej Danko pripomenul slová predstaviteľov vlády, že nie je možné identifikovať, či medzi utečencami nie sú infiltrované osoby spojené s terorizmom. (Foto: archív)

Šéf národniarov od ministerstva vnútra žiada systematickosť nielen pri riešení ochrany Gabčíkova, ale aj celkovej situácie okolo utečeneckej krízy. SNS považuje za škandalózne, že vláda ignorovala výsledky referenda v Gabčíkove, v ktorom sa obyvatelia vyjadrili proti zriadeniu tábora pre dočasných azylantov z Rakúska.

,,Štát sa musí zaoberať otázkami, kedy budú predložené legislatívne opatrenia na udržanie a zlepšenie azylových procesov a kedy sa predložia komplexné bezpečnostné opatrenia, ktoré budú riešiť situácie v prípade väčších prísunov utečencov,” vyjadril obavy Danko.

Foto: Ivan Majerský
Foto: Ivan Majerský