Úvod Z DOMOVA SNS na sociálnej sieti spúšťa hlasovanie, či ľudia chcú zrušenie diaľničných známok

SNS na sociálnej sieti spúšťa hlasovanie, či ľudia chcú zrušenie diaľničných známok

Foto: archív

Parlament odložil hlasovanie o prerokovaných návrhoch na skrátené legislatívne konanie k trom novelám zákonov, ktorými sa majú zvýšiť prídavok na dieťa, zrušiť diaľničné známky a zaviesť 13. dôchodok, na utorok (25. 2.).

Stalo sa tak po tom, ako plénum nebolo v piatok uznášaniaschopné pri návrhu na skrátené konanie k zavedeniu 13. dôchodku, keďže v pléne nebol dostatok poslancov. Mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej sa o návrhoch zákonov rokuje, zvolali poslanecké kluby Smeru-SD a SNS.

Hlasovanie o návrhu na skrátené legislatívne konanie k trom vládnym novelám na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR ukázalo, kto ako k návrhom pristupuje. Skonštatoval to predseda parlamentu Andrej Danko po tom, ako sa v piatok hlasovanie v pléne nepodarilo pre neuznášaniaschopnosť parlamentu.

„Hlasovanie ukázalo, kto to ako vážne myslí s prerokúvanými návrhmi,” skonštatoval Danko. Podľa jeho slov sa pri ňom otestovalo, akú podporu má skrátené legislatívne konanie. Dodal, že nijaká tragédia to nie je. Poukázal na hlasovanie poslancov zo Sme rodina. „Sme rodina oklamala verejnosť, klame koalíciu a snaží sa parazitovať na témach,“ podotkol Danko s tým, že hnutiu o podporu sociálnych opatrení nejde.

Šéf SNS je podľa vlastných slov opatrný pri prídavku na dieťa. Navrhuje iný systém motivácie matiek. Bol by napríklad za úpravu platenia daní z príjmu pre pracujúce matky. SNS na sociálnej sieti spúšťa hlasovanie o tom, či ľudia chcú zrušenie diaľničných známok. Danko uviedol, že na základe tohto hlasovania sa národniari rozhodnú, či návrh podporia v parlamente. Ľudia majú čas vyjadriť sa do utorka 25. februára do 10:00 h.