Úvod Politika SNS vyzýva ombudsmanku Patakyovú na zvesenie dúhovej vlajky spred budovy úradu

SNS vyzýva ombudsmanku Patakyovú na zvesenie dúhovej vlajky spred budovy úradu

Andrej Danko s Máriou Patakyovou počas jej inaugurácie. Dnes je SNS, ktorá jej pomohla do kresla, z krokov ombudsmanky sklamaná. (Foto: archív)

Slovenská národná strana vyzýva verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú, aby odstránila dúhovú vlajku, ktorú vyvesila na okne svojho úradu. Vedenie SNS ombudsmanke pripomenulo, že svoj úrad získala aj vďaka hlasom národniarov. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Podľa stanoviska SNS predseda národniarov a Národnej rady SR Andrej Danko Patakyovú pri inaugurácii vyzýval, aby neopakovala chyby svojej predchodkyne Jany Dubovcovej. „Boli ste slušne požiadaná, aby ste nepolarizovali spoločnosť. Ihneď zveste tú vlajku z úradu. Je vaša vec, či idete na pochod, ale úrad ombudsmanky nepatrí komunite LGBTI. Jediná vlajka, ktorá sa môže vyčnievať na úrade, je štátna vlajka a vlajka Európskej únie. Zneužívate tým svoju právomoc. Ak tak neurobíte, musíme konštatovať, že ste oklamali a sklamali Slovenskú národnú stranu,“ uvádza sa v stanovisku SNS.

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová podporuje snahu o uplatnenie základných práv LGBTI komunity a na okne svojho úradu preto vyvesila dúhovú vlajku. Ako agentúru SITA informoval ombudsmankin hovorca Ján Glovičko, Patakyová tento symbol vníma ako prejav rešpektovania práva a zároveň upozornenie na jeho porušovanie v prípade prehliadania práv sexuálnych menšín. Verejná ochrankyňa práv sa zúčastní na festivale Dúhový Pride a verejne sa prihovorí jeho účastníkom.