Úvod Politika Sokol o Šefčovičovi: Kariérny bruselský úradník zázrakom objavil tradičnú rodinu

Sokol o Šefčovičovi: Kariérny bruselský úradník zázrakom objavil tradičnú rodinu

Peter Sokol a Maroš Šefčovič. (Koláž: redakcia)

Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič sa stretol s predstaviteľmi kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí. Stretnutie podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska Martina Kramaru zvolal predseda slovenských biskupov Stanislav Zvolenský.

„Predstavitelia kresťanských cirkví sa s Marošom Šefčovičom stretli preto, aby si od podpredsedu Európskej komisie vypočuli stanovisko k tomu, ako si môže Slovenská republika v budúcnosti zachovať zvrchovanosť v etických a kultúrnych otázkach,“ povedal Kramara. Šefčovič sa tak prihlásil k ochrane tradičnej rodiny.

Tento moment v závere kampane si všimol aj prvý podpredseda strany Národná koalícia Peter Sokol. “Je zvláštne vidieť predstaviteľa sociálno-demokratickej strany a kariérneho bruselského úradníka ako zázrakom objavil tradičnú rodinu,” komentoval vo svojom vlogu na sociálnej sieti Šefčovičovu kampaň Sokol. Podľa neho mal kandidát Smeru-SD dostatok príležitostí preukázať, ako mu záleží na hodnotách tradičnej rodiny.

“Zrazu akoby nikdy nebol podpredsedom Európskej komisie, tej komisie, ktorá sa súdila o uznanie registrovaných partnerstiev zahraničných homopárov v Rumunsku, tej komisie, ktorá Istanbulský dohovor už pred vyše rokom rozpracovala do troch eurosmerníc a presadila v nich gender ideológiu,” argumentoval, prečo neverí v úprimnosť postojov Šefčoviča.

Maroš Šefčovič. (Foto: archív)

“Navyše Šefčovič aj v tej agende, ktorá mu prináleží – energetickej únii – zlyhal. Slovensko v budúcnosti stratí tranzit ruského plynu, pýtam sa teda,  či sa v Šefčovičovej kandidatúre nespojilo fiasko jeho bruselskej kariéry a personálne zúfalstvo Smeru, kde bol Šefčovič jednoznačne záložným prezidentským plánom,” pokračoval Sokol.

“Sme týždeň pred prezidentskými voľbami. Sú iba dve vyprofilované alternatívy, ktoré majú šancu na postup do druhého kola. Jednu reprezentuje ‘Pezinbaba’ a jej bratislavská liberálna kaviareň, a tú druhú jediný pronárodný, kresťansko-sociálny kandidát, ktorým je Štefan Harabin.

V tejto kampani na ‘bruselskú zubnú pastu’, ktorej protagonista po desiatkach rokov záhadne objavil slovenský národ a jeho tradičné hodnoty, nie je miesto! Keby Smer mal odvahu a skutočne národný charakter, Šefčovičovu kandidatúru stiahne,” uzatvoril svoje stanovisko Peter Sokol.