Úvod Politika Soros reaguje na Fica: V ničom nehrám nijakú rolu

Soros reaguje na Fica: V ničom nehrám nijakú rolu

George Soros. (Foto: archív)

Na situáciu na Slovensku a vyjadrenia premiéra Roberta Fica, ktorý naznačil, že prezident Andrej Kiska môže byť pod vplyvom finančníka Georga Sorosa, reagoval aj samotný finančník. „Pokiaľ ide o pripomienky premiéra Fica, nehrám nijakú rolu v nedávnom prejave prezidenta Andreja Kisku, ani v nedávnych demonštráciách na Slovensku,“ píše sa v oficiálnom stanovisku Sorosa.

Soros sa rostredníctvom svojho hovorcu Michaela Vachona vyjadril aj k stretnutiu s prezidentom Kiskom, ktoré sa udialo minulý rok v septembri. „Pán Soros a prezident Kiska sa stretli v New Yorku v septembri 2017 počas Valného zhromaždenia OSN. Diskutovanou témou bolo, ako pomôcť lepšie integrovať rómsku komunitu na Slovensku, čo je otázka týkajúca sa OSF Slovakia od jej založenia,“ napísal Vachon v stanovisku zaslanom Hospodárskym novinám.

Ako ďalej uvádza, Kiska nebol na stretnutí sám. „Prezident Kiska bol sprevádzaný niekoľkými poradcami. Pán Soros bol spojený so svojím synom Alexom Sorosom, podpredsedom nadácií otvorenej spoločnosti a prezidentom OSF Patrickom Gaspardom,“ konštatuje sa v oficiálnom Sorosovom stanovisku.