Bývalý spolupracovník americkej spravodajskej služby CIA a účastník jej tajných operácií prezradil spravodajskej stránke Wayne Madsen Report, že CIA v bývalej Juhoslávii úzko spolupracovala s mimovládnymi organizáciami financovanými Georgeom Sorosom.

Obmedzenie pronárodných médií
Cieľom operácií bolo obmedziť moc Srbov a zväčšiť moc moslimov, z ktorých viacerí boli spojení s globálnym džihádom a organizovanou trestnou činnosťou. V meste Banja Luka, ktoré je dnes súčasťou Bosny a Hercegoviny, sa CIA a Soros zamerali na zmenšenie vplyvu pronárodných srbských médií.

Namiesto nich podporovali „liberálne“ médiá, prepojené na bosnianskych Srbov v Republike srbskej, ktorá vtedy spolu s Čiernou Horou odmietala byť súčasťou Juhoslávie. Pripomeňme, že v roku 2006 Čierna Hora vyhlásila nezávislosť a o dva roky neskôr sa od Srbska odtrhlo Kosovo.

VÝZNAMNÁ ČASŤ FINANČNÝCH PROSTRIEDKOV SOROSA NA OVPLYVŇOVANIE MÉDIÍ ZO STRANY CIA TIEKLA CEZ BOSNIANSKO-SRBSKÉ BANKY, KTORÉ TENTO FINANČNÝ MAGNÁT OVLÁDOL.

Sú medzi nimi napríklad Pionir, Nest-Bank, Jozo-Comerce či Reserva-Bank. Spoločne sa podieľali aj na obnovení mešít, zničených počas občianskej vojny. Operácie financoval Soros, ale riadila ich CIA prostredníctvom americkej rozvojovej agentúry USAID.

Foto: archív
Foto: archív

Dezinformácia a destabilizácia
Tieto iniciatívy sa neskôr stali vzorom pre podobné operácie v Kosove, z ktorého sa prakticky stala virtuálna kolónia Spojených štátov a NATO. Srbské oznamovacie prostriedky v severnom Kosove boli démonizované a marginalizované.

Aktivity CIA a Sorosa v konečnom dôsledku viedli k radikalizácii moslimskej populácie v bývalej Juhoslávii.

PODOBNÚ SPOLUPRÁCU MEDZI CIA A SOROSOM MOŽNO POZOROVAŤ AJ V SÚVISLOSTI S PRESADZOVANÍM RADIKÁLNEHO ISLAMSKÉHO WAHHÁBIZMU V SÝRII, IRAKU, LIBANONE, TURECKU ČI LÍBYI.

Médiá v područí Sorosa a CIA prinášajú divákom obdoby amerických reality šou, pozitívne prezentujú homosexualitu a podporujú životný štýl, ktorý je v rozpore s hodnotami kresťanskej populácie v Európe.

Podobné operácie ako v krajinách bývalej Juhoslávie uskutočňujú Soros a CIA aj v Moldavsku a Podnestersku. Činnosť ich „odborníkov na dezinformáciu a destabilizáciu“ je tam prioritne zameraná proti Rusku.

Foto: archíbv
Foto: archíbv

4 komentárov

Comments are closed.