Úvod Spoločnosť Stanke opitý havaroval. A on si chce adoptovať deti? – pýta sa...

Stanke opitý havaroval. A on si chce adoptovať deti? – pýta sa Martvoň

Richard Stanke. (Foto: archív)

Slovenský herec Richard Stanke spôsobil dopravnú nehodu. Informoval o tom portál cas.sk, ktorý uvádza, že šofér bol pod vplyvom alkoholu. Ako priblížila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, vodič viedol osobné vozidlo, pričom pri prejazde kruhovým objazdom v bratislavskej Petržalke sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, v dôsledku čoho ľavým predným kolesom narazil do vyvýšeného obrubníka deliaceho ostrovčeka.

Päťdesiatdvaročný herec sa priamo na mieste podrobil dychovej skúške na obsah alkoholu v krvi a bolo mu nameraných 0,75 promile. Škoda bola vyčíslená na 6000 eur. Ďalšie okolnosti nehody, pri ktorej sa nezranil ani herec, ani jeho priateľ, ktorý sedel na sedadle spolujazdca, polícia preveruje. Richard Stanke sa v posledných mesiacoch výrazne politicky angažoval a spoluorganizoval a moderoval protivládne protesty Za slušné Slovensko.

“Stáť na tribúnach počas protivládnych protestov, vykrikovať a moralizovať, je jedna vec. No, správať sa slušne a zodpovedne, je druhá vec. Som zhrozený, že Stankeho nezastavil v jazde ani jeho priateľ. A takíto nezodpovední ľudia si chcú adoptovať deti?” pýta sa v reakcii na Stankeho nehodu na sociálnej sieti podpredseda strany Národná koalícia a kandidát na europoslanca Anton Martvoň.

“Znova sa ukazuje, že tí čo najviac kričia o slušnosti a morálke, sa vo svojich životoch správajú ako najväčšie prasatá. V inej krajine by sa známy herec hneď na druhý deň verejnosti sám ospravedlnil a nečakal by na to, kým to celé praskne alebo to niekto zaňho ututle,” dodal vo svojom statuse na Stankeho adresu Martvoň.

Anton Martvoň. (Foto: archív)