Úvod Z DOMOVA Števko: Ambasádor udavačov Benčík dostal za odmenu viditeľné miesto na Kiskovej kandidátke

Števko: Ambasádor udavačov Benčík dostal za odmenu viditeľné miesto na Kiskovej kandidátke

Foto: www.prezident.sk

Stranu Za ľudí povedie do parlamentných volieb jej predseda, bývalý prezident SR Andrej Kiska. Na druhom mieste bude kandidovať podpredsedníčka strany Veronika Remišová, nasleduje podpredseda Juraj Šeliga a podpredsedníčka Jana Žitňanská. Predstavitelia strany to oznámili na tlačovej konferencii.

„Máme ľudí, za ktorými stoja reálne príbehy, ktorí niečo skutočne dokázali,“ povedal Kiska pri uvedení kandidátov svojej strany. Dodal, že v strane vytvorili kvalitné tímy vrátane tímu pre spravodlivosť, pre regióny, zdravotníctvo či školstvo. Chcú sa tiež venovať problému vylúčených komunít, ako aj menšín.

V prvej desiatke kandidátky sa nachádza aj starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký, politológ Michal Luciak, bývalá štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Mária Kolíková, primátor Hlohovca Miroslav Kollár, primátor Nitry Marek Hattas a zahraničnopolitický expert Tomáš Valášek.

Na 150. mieste kandiduje za stranu Za ľudí bloger a občiansky aktivista Ján Benčík. Posledné miesto kandidačnej listiny si podľa vlastných slov vybral, aby priamo konkuroval Milanovi Mazurekovi z ĽSNS, ktorý bude mať takisto 150. miesto.

“Nie je nijakým prekvapením, že ambasádor všetkých novodobých udavačov Ján Benčík dostal za odmenu veľmi viditeľné 150. miesto kandidátky u daňového podvodníka Andreja Kisku.

Je to priehľadná taktika. Verím, že tento výkvet udavačstva a podvodov v politike i v živote, ako sme toho boli svedkami v období, keď bol pán Kiska prezidentom, nebude mať dlhý život a napokon skončí na politickom smetisku dejín,” okomentoval pre portál napalete.sk kandidatúru Benčíka za stranu Za ľudí publicista a politický komentátor Ľudovít Števko.