Úvod Z DOMOVA Stovky trúbiacich áut v Bratislave protestovali proti Matovičovej vláde, karanténnym opatreniam a...

Stovky trúbiacich áut v Bratislave protestovali proti Matovičovej vláde, karanténnym opatreniam a sieťam 5G

Reprofoto: internet

Na netradičný prvomájový protest vyrazili do bratislavských ulíc stovky osobných áut. Niekoľko kolón vozidiel smerovalo od Zlatých Pieskov smerom do centra mesta cez Trnavské mýto, pričom vodiči na seba upozorňovali hlasitým trúbením a výkrikmi. Protestujúce vozidlá napokon prechádzali aj okolo budovy Národnej rady SR.

„Zobuďte sa Slováci!” či „Odvolať Matoviča!“ zneli pokriky od posádok automobilov. Všetky autá trúbili, viaceré mali zapnuté všetky smerové svetlá a na mnohých boli vyvesené slovenské štátne vlajky.

Bratislavské noviny sa obrátili na jedného z členov facebookovej skupiny HAKA, ktorá združuje vyše 200-tisíc motoristov, ktorý domnieval, že by mohlo ísť o protestnú jazdu ľudí nespokojných so súčasnou vládou.

Foto: archív

Na niektorých vozidlách boli umiestnené aj letáky proti zavádzaniu zdraviu škodlivej mobilnej siete 5G na Slovensku či neprimeraným karanténnym opatreniam Matovičovej vlády. Objavovali sa na nich heslá ako “Slovensko si nedáme!“ alebo “Stop štátnej karanténe!“

Na sociálnej sieti organizátori zverejnili plagát, v ktorom vymenovali dôvody protestu: porušovanie občianskych a ústavných práv, porušovanie slobody slova, nespokojnosť s vládou a nedôvera k jej činnosti ohľadne postoja k pendlerom, domovom sociálnych služieb, riadeniu štátnej karantény, sieťam 5G a nedôvera voči postoju prezidentky k činnosti vlády. Na plagáte bola aj výzva na demisiu vlády a predčasné voľby.

Reprofoto: internet

Prvomájový automobilový sprievod monitorovali a filmovali príslušníci motorizovanej jednotky Policajného zboru SR. O vyjadrenie k protestnej jazde Bratislavské noviny požiadali hovorkyňu Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave Veroniku Martiniakovú.

„Informáciou o proteste majiteľov motorových vozidiel sme vopred disponovali. Na miesto bolo vyslaných viacero hliadok, ktoré celý priebeh tohto podujatia monitorovali a postupovali v súlade s ustanoveniami zákona č.171/1993 Z.z. o Policajnom zbore.

Na mieste udalosti bola vykonávaná príslušníkmi PZ kontrola na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Zároveň môžeme potvrdiť, že situácia bola na mieste pokojná,“ uviedla Martiniaková.

Autoprotest proti Matovičovej vláde v bratislavských uliciach:

Prvomájová jazda..

Uverejnil používateľ Bratislavský Hugo Piatok 1. mája 2020