Farebné revolúcie sú neslávne známe po celom svete. Týmto výrazom označujeme revolúciu, hnutie alebo prevrat, založený na oprávnenej nespokojnosti ľudí, ale organizovaný starostlivo pripravenou mašinériou v pozadí.

Ich cieľom nie je vyriešiť problém, v ktorého mene sa začínajú. Problém je len spúšťač a revolúcia nástroj na dosiahnutie určitej zmeny, samozrejme, v prospech samotných organizátorov týchto revolúcií.

Na politickú objednávku
V uplynulých rokoch sa stal jedným z najskúsenejších organizátorov Pavol Demeš zo Slovenska, ktorý bol pri organizácii nepokojov na Balkáne. Vieme, ako dopadol Balkán. V týchto štátoch boli nastolené vlády, mimoriadne ústretové integračným návrhom Európskej únie a NATO, ergo USA.

V týchto dňoch sa začala na Slovensku vlna štrajkov sestričiek a učiteľov. Je ich spustenie tesne pred voľbami len zhoda okolností? Ani náhodou.

STAČÍ SA POZRIEŤ NA ORGANIZÁTOROV TÝCHTO MASÍVNYCH KAMPANÍ ZA PODPORY ZÁPADOM OVLÁDANÝCH MASMÉDIÍ.

Nájdeme tu mená spojené s mimovládkami financovanými zo zahraničia. Nebojujú za záujmy Slovenska, zo zahraničia sú platené na to, aby plnili politickú objednávku zahraničných donorov.

Scenár farebnej revolúcie, či pokusus o slovenský mini Majdan sa napĺňa. Oprávnenú nespokojnosť ľudí s masívnou korupciou, nízkymi platmi a nezamestnanosťou využili profesionálni organizátori nepokojov. Riešenie problému však v skutočnosti nikoho nezaujíma: platy sa nezvýšia, ani sa neodstráni nezamestnanosť či korupcia.

Foto: TASR - Michal Svítok
Foto: TASR – Michal Svítok

Pod náporom migrantov
Zbehlo sa niekoľko faktorov, ktoré sa pre organizátorov stali popudom na spustenie farebnej revolúcie aj u nás. Európa je pod náporom imigrantov moslimského vierovyznania, ktorých všemožne podporujú elity Bruselu aj Washingtonu. Rovnako pokračuje tlak Západu a NATO na Rusko.

Podľa Hospodárskych novín ekonomické záujmy Roberta Fica úzko súvisia s pokračovaním prepravy plynu z Ruska cez Ukrajinu, preto sa jeho vláda snaží zaujať k Rusku čo najmenej kontroverzný postoj. Podľa prieskumov ľudí trápi imigrantská kríza a príchod utečencov si neželajú, čomu Smer prispôsobil rétoriku.

PRITOM JE FICOVA VLÁDA PROAMERICKÁ A PROEURÓPSKA, ČO DOKAZUJE NAPRÍKLAD JEDNOZNAČNE KLADNÝ POSTOJ K ZMLUVE TTIP.

Jej prostredníctvom sa krajiny dostanú do podriadeného postavenia voči korporáciám a otvoria sa trhy s geneticky modifikovanými potravinami. Rétorika Smeru, zameraná proti príchodu migrantov na Slovensko, však vyvolala problém.

Možno, že imigračná otázka a nevyhnutnosť dostať do Európy niekoľko desiatok miliónov moslimov, zmeniť našu kultúru na islamskú a pripraviť prechod Európy na nejaký totalitný hybrid je príliš dôležitá úloha. Sivé eminencie v pozadí nechcú riskovať, že to Fico nemyslí vážne.

Foto: SITA
Foto: SITA

Tlak proti vláde
Ekonomika krajiny je skutočnosti v relatívne dobrej kondícii. Nedostatky, ktoré demonštranti žiadajú odstrániť, sú systémové, nemožno ich vyriešiť nejakým rozhodnutím vlády, zvlášť takej, ktorej mandát sa končí o niekoľko týždňov.

Štrajkujúci netušia, že to, čo žiadajú, nemôžu principiálne nikdy dostať.

Ich prítomnosť v uliciach je nevyhnutná len preto, aby sa vytvoril tlak proti súčasnej vláde a aby jej strhli percentá vo voľbách. Hoci si časť našich občanov želá zmenu vlády, triezvo rozmýšľajúci človek by mal byť proti zmene, ktorou by sa dostali k moci bábky jednoznačne podporujúce cudzie záujmy.

Nie je ťažké uhádnuť, kam vedie takáto politika. Stačí sa pozrieť na skrachovanú Ukrajinu, kde farebná revolúcia manipulovaná Západom dosadila celú svorku sfašizovaných a skorumpovaných oligarchov, ktorých jediná devíza bola neochvejná vernosť a podriadenie sa príkazom Bieleho domu a Bruselu.

Foto: archív
Foto: archív

2 komentárov

  1. Ak u nás nastane naozaj Majdan, resp. farebná revolúcia, tak jedine v tom zmysle, že Západ podporí tieto protesty kvôli vlastným záujmom. Z pohľadu samotného výsledku to bude Majdan iba z polovice.
    My sme totiž už dávno pod vplyvom USA tak, ako to chcú spraviť s Ukrajinou a iným krajinami, napr. na Balkáne a u nás dvojnásobne platí, že je politika divadlo (cudzím záujmom sa nakoniec podriadí každý, či je pravica alebo ľavica). Jediný rozdiel je v tom, že pravicová vláda dokázala pracovať efektívnejšie, čím ten proces, ktorému sa nedalo vyhnúť spomalila.
    Ale ľavičiari? Ožobračujú, korumpujú, rozhadzujú, vysmievajú sa a poškodzujú Slovensko a jeho občanov tak, ako to nemá obdoby. Inak povedané, Majdan (prechod od lepšieho ku horšiemu, ako na to bolo na Ukrajine) u nás nehrozí v plnom rozsahu, lebo za reálnych predpokladov horšie už byť nemôže. v tomto smere by nám to aspoň trochu pomohlo, aj keď je to vo svojej podstate zlé, ale do takej doby sme dospeli.

Comments are closed.