Úvod Z DOMOVA Strana Smer-SD podala trestné oznámenia na Leška, Havrana a Hudáka

Strana Smer-SD podala trestné oznámenia na Leška, Havrana a Hudáka

Marián Leško. (Foto: archív)

Strana Smer-SD podala na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenia na komentátorov Mariána Leška, Michala Havrana a Tomáša Hudáka. Ich výroky na adresu strany považujú za krivé obvinenia. Na mediálnom brífingu o tom informoval člen predsedníctva Smeru-SD Igor Melicher.

Na Leška podali trestné oznámenie za jeho výroky v kauze únosu Vietnamca o tom, že to bol štátom pripravený a zorganizovaný zločin, na ktorom sa podieľal Smer. Na Hudáka za to, že označil Smer za organizovanú zločineckú skupinu. V Havranovom prípade má ísť o tvrdenia, že Smer podporuje genocídu ukrajinského obyvateľstva.

Podľa podpredsedu strany Erika Kaliňáka ide o preukázateľné klamstvá. „Podanie trestných oznámení netreba chápať ako útok na novinárov alebo médiá. Je to vecná kritika a najmä nastavené zrkadlo, poukazujúce na to, že v oblasti práce médií a novinárov by mali fungovať určité červené čiary, ktoré by sa za nijakých okolností nemali prekračovať,“ uviedol Melicher.

Spomenutí komentátori pôsobiaci v slovenských médách podľa Kaliňáka vo svojich článkoch neuviedli dôkazy, ktoré by ich tvrdenia akokoľvek legitimizovali. Tvrdí, že sa tak dopustili trestného činu krivého obvinenia.