Úvod Politika Suleiman: Budeme žiadať odvolanie prezidenta parlamentom

Suleiman: Budeme žiadať odvolanie prezidenta parlamentom

Foto: Pavel Kapusta

Vo štvrtok sa pred Prezidentským palácom na bratislavskom Hodžovom námestí uskutočnil druhý protest proti hlave štátu Andrejovi Kiskovi pre známe finančné a daňové kauzy. Na rozdiel od minulej protestnej akcie už od prezidenta nežiadajú ospravedlnenie, ale odstúpenie.

Ako povedal jeden z organizátorov akcie Jalal Suleiman, protesty proti prezidentovi budú pokračovať. “Dohodli sme sa s našimi spoluobčanmi v Košiciach, že na budúci týždeň v stredu o 17. hodine budú pred budovou Ústavného súdu Slovenskej republiky požadovať odstúpenie Andreja Kisku. My sa v tom čase s rovnakou požiadavkou stretneme opäť tu, pred Prezidentským palácom. Odtiaľto bude viesť pochod k budove NR SR, kde budeme žiadať odvolanie hlavy štátu parlamentom,” upresnil.

“Post prezidenta je z hľadiska reprezentácie štátu veľmi dôležitý, a preto musíme byť ku každému, kto túto funkciu vykonáva, veľmi prísni a nároční. A to platí aj pre Andreja Kisku. Je jednoznačne dokázané, že je daňovým podvodníkom a preto stratil morálny kredit, aby ďalej vystupoval ako prvý občan SR,” myslí si Suleiman.

“Nehovoriac o tom, že Kiska ignoruje Ústavu SR, pretože jeho vinou na Ústavnom súde chýbajú sudcovia. Nevymenovaním sudcov ochromil túto inštitúciu a podľa všetkého v roku 2019 bude neuznášaniaschopná. Andrej Kiska už dnes plánuje, že si takto posilní svoju politickú moc na úkor Ústavného súdu. A to je ďalší veľmi vážny dôvod na to, aby bol odvolaný poslancami NR SR. Práve preto bude košický protest pred Ústavným súdom v Košiciach,” doplnil.

Pavel Kapusta
Foto: Pavel Kapusta