Úvod Politika Suleiman: Sudcovi Radačovskému udelí KSS medailu Gustáva Husáka

Suleiman: Sudcovi Radačovskému udelí KSS medailu Gustáva Husáka

Podpredseda slovenských komunistov Jalal Suleiman. (Foto: Michaela Kolimárová)

Rozhodnutie okresného sudcu v Poprade Miroslava Radačovského, ktorý rozhodol v pozemkovej kauze v neprospech prezidenta Andreja Kisku vyvolal množstvo ohlasov na sociálnych sieťach.

Reakcie drvivej väčšiny ľudí sa niesli v uspokojivom duchu, že Slovensko si napriek všetkému ešte stále zachováva charakter právneho štátu. Zaujímavé boli aj reakcie známych osobností z politiky. Za všetky spomeňme komentátora a podpredsedu Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jalala Suleimana.

Jalal Suleiman vyjadril na sociálnej sieti obdiv k odvahe a pevnému postoju sudcu Miroslava Radačovského. “I napriek tomu, že ešte pred začiatkom pojednávania ste čelili vyhrážkam, nepodľahli ste strachu. Váš verdikt spravodlivo navrátiť pozemky ich skutočným majiteľom má nesmierny spoločenský význam…

Dali ste celému Slovensku najavo, že úžerník a daňový podvodnik Andrej Kiska je aj osoba, schopná oberať o majetok najobyčajnejších občanov štátu,” adresoval sudcovi svoje ďakovné slová podpredseda KSS.

Ako pokračoval, slovenskej spoločnosti chýba nádej. “Vašim verdiktom ste jej tú nádej dali!” napísal. “Určite vás nik nebude navrhovať na cenu spravodlivého medzi sudcami, ani na cenu Biela vrana, či nebodaj cenu ‘dobrého anjela’. Z tohto dôvodu prijmite od nás, obyčajných ľudí Slovenska, veľké poďakovanie a poklonu.

Sudca Miroslav Radačovský. (Foto: archív)

Pevne verím, že Ústredný výbor Komunistickej strany Slovenska, ktorého som členom, nebude mať nič proti tomu, aby vám udelil najvzácnejšiu medailu, ktorú práve my, komunisti, máme. Medailu doktora Gustáva Husáka za odvahu a vlastenectvo. Som pevne rozhodnutý to urobiť, z čoho vyplýva, že na najbližšom pléne Ústredného výboru KSS vás navrhnem na získanie tejto, pre nás veľmi cenenej medaily.

Dnes je, pán Radačovský, prezidentom Andrej Kiska. Toto sa však už onedlho, aspoň dúfam, zmení. Pretože jedného dňa ho budeme my, v mene občanov, súdiť za úžeru a daňové podvody. ‘Náš’ prezident tancuje na tenkom ľade velezrady. A práve to bude jeho koniec. Tešíme sa na to my, komunisti, keď nad ním vyriekneme verdikt za porušenie etických i formálnych zákonov,” uzavrel svoj príspevok člen vedenia KSS Jalal Suleiman.