Úvod Z DOMOVA Sulík by podporil Daniela Lipšica na post generálneho prokurátora

Sulík by podporil Daniela Lipšica na post generálneho prokurátora

Richard Sulík a Daniel Lipšic. (Foto: archív)

Otázka nového šéfa Generálnej prokuratúry SR by sa mala vyriešiť do leta tohto roka. Šéf SaS Richard Sulík deklaroval, že SaS podporí každého z kandidátov, ktorí sú „na stole“. Pripustil, že v tejto súvislosti možno nastane zmena zákona pri voľbe generálneho prokurátora, ako aj pri voľbe špeciálneho prokurátora. Nevylúčil, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik skončí vo funkcii skôr.

„Všetky mená, ktoré sú na stole, sú veľmi kvalitné a za SaS hovorím, že my s nimi súhlasiť budeme,“ deklaroval Sulík. Podľa vlastných slov je presvedčený, že vyberú kvalitných šéfov generálnej aj špeciálnej prokuratúry. Detaily podľa neho povie premiér po tom, ako sa dohodnú na koaličnej rade. Ako jedného kvalitných kandidátov na generálneho prokurátora spomenul advokáta a exministra vnútra Daniela Lipšica.

V septembri 2016 Lipšic spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej usmrtil človeka na prechode pre chodcov. Napriek tomu, že ako minister vnútra v podobných prípadoch nekompromisne žiadal nepodmienečné tresty odňatia slobody, v jeho prípade mu súd udelil trojročný podmienečný trest. Ten mu uplynie v októbri 2020.