Úvod Z DOMOVA Sulík: Prevádzky už nezatvoríme. S vírusom si poradíme aj bez toho, aby...

Sulík: Prevádzky už nezatvoríme. S vírusom si poradíme aj bez toho, aby sme si zničili ekonomiku

Foto: TASR

Minister hospodárstva Richard Sulík vyhlásil, že prevádzky sa už zatvárať nebudú, keďže by to bolo likvidačné pre obchodníkov. „Už máme skúsenosti s vírusom. Myslím si, že si poradíme s hnusobou bez toho, aby sme si zničili ekonomiku,“ povedal Sulík.

Doplnil, že podľa neho import vírusu zo zahraničia poklesne, pretože skončilo dovolenkové obdobie. „Uzatváranie na jar nemalo svoj účinok. Uzatvárať obchody a reštaurácie nemá zmysel.“ Vláda podľa jeho slov zastavila štátnu investičnú pomoc pre západné Slovensko a všetky voľné prostriedky smeruje na podporu rozvoja podnikania najmä na východe krajiny.

Sulík pripomenul, že ministerstvo hospodárstva rokuje s piatimi samosprávami na východnom a strednom Slovensku o možnom vybudovaní strategického priemyselného parku. Ten by mal štát pripraviť tak, aby možný investor nemusel riešiť výkup pozemkov či základné posudzovanie vplyvu priemyselného parku na životné prostredie.

Je presvedčený, že pre ne budeme mať p dostatok odborníkov. „Košice sú slovenské Silicon Valley. Tam je niekoľko tisíc ľudí, ktorí sa živia programovaním.“ S budúcim rozvojom Slovenska úzko súvisí aj plán obnovy, ktorý v súčasnosti pripravuje ministerstvo financií.

Podľa ministra sa zameria na „veľké reformné diela“. Viac však z pripravovaného plánu obnovy, na ktorý by mala prispieť EÚ sumou 7,5 miliardy eur, prezradiť nechcel. „Tento plán predstaví premiér a minister financií,“ dodal Sulík.