Úvod Z DOMOVA Sulík s Pellegrinim sa zhodli na tom, že Matoviča by bolo dobré...

Sulík s Pellegrinim sa zhodli na tom, že Matoviča by bolo dobré vymeniť

Igor Matovič. (Foto: archív)

Podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík Igora Matoviča ako premiéra rešpektuje, hoci môžu mať odlišné názory. Povedal to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Zároveň sa však prikláňa k názoru prezidentky Zuzany Čaputovej, že manažovanie koronakrízy by mal Matovič prenechať niekomu inému.

“Niekoho by si mohol premiér vybrať a tomu to zveriť. Tento manažér by mal byť zodpovedný za koordináciu protipandemických opatrení,“ navrhol Sulík. V čom Matovič zlyhal, si s ním chce vyjasniť osobne, nechce to riešiť cez médiá. Minister tvrdí, že Slovensku chýba logický a predvídateľný pandemický plán. „Keď bude, ľahšie sa nám všetkým bude dýchať,“ skonštatoval.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a expremiér Peter Pellegrini v relácii vyhlásil, že jedno zo zásadných opatrení v boji s koronakrízou vidí v podaní demisie zo strany predsedu vlády.

„Nech je premiér nahradený iným, odbornejším človekom,“poznamenal. Vláda podľa neho cez leto zaspala a rovnako bola v útlme aj po jesennom celoplošnom testovaní ľudí na ochorenie COVID-19.

„Teraz otvára oči, že je tisícky hospitalizovaných a chorých,“uviedol Pellegrini s tým, že vláda pôsobí chaoticky a amatérsky. Myslí si, že je potrebné nájsť nového človeka, ktorý bude riadiť nielen koronakrízu, ale i vládny kabinet. Občania sa podľa bývalého premiéra stali rukojemníkmi konfliktu vo vládnej koalícii a vláda sa k ním chová ako k poddaným.

Pellegrini adresoval kritické slová aj Sulíkovi, keď mu povedal, že ako vicepremiér nesie zodpovednosť za to, ako sa riadi krajina, nie je to podľa neho len o Matovičovi. „Je fajn, že bránite gastrobiznis, ale kebyže ste si aj buchli po stole a povedali, že to nedovolíte,“ povedal.

Richard Sulík a Peter Pellegrini. (Reprofoto: archív)