Úvod Z DOMOVA Sulík a Saková nesúhlasia s povinným očkovaním obyvateľstva proti covidu

Sulík a Saková nesúhlasia s povinným očkovaním obyvateľstva proti covidu

Richard Sulík a Denisa Saková. (Fotomontáž: archív)

Richard Sulík a Denisa Saková sa vyslovili proti povinnému očkovaniu obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19. Podpredseda vlády a minister hospodárstva a nezaradená poslankyňa NR SR z Hlasu-SD a exministerka vnútra sa na tom zhodli v politickej diskusnej relácii na TV Markíza.

Sulík povedal, že on osobne je proti povinnému očkovaniu, aj keď jeho stranícky kolega z SaS, minister školstva Branislav Gröhling je za povinné očkovanie pre niektoré skupiny. Pripomenul, že v strane nemajú k tejto otázke jednotný postoj.

Saková si myslí, že povinné očkovanie je zásahom do ľudských práv. V prípade, že by sa takéto opatrenie odobrilo napríklad u zdravotníkov, zo systému by odišli viacerí lekári či sestry, čo by mohlo viesť k jeho kolapsu. Sulík s ňou súhlasil.

Vicepremiér informoval, že na najbližšom zasadnutí by vláda mala rokovať o tom, ako bude upravené cestovanie ľudí cez Vianoce za rodinou. Myslí si, že ľuďom to bude umožnené. Sulík tiež tvrdí, že konzílium odborníkov už nebude počúvať. Myslí si, že by ho mali tvoriť aj odborníci z iných oblastí, nie iba infektológovia a epidemiológovia.

Nový koronavírus podľa jeho slov pomaly ustupuje a pandemická situácia sa zlepšuje. Chcel by preto umožniť otváranie reštaurácií. O situácii by mala ešte rokovať koaličná rada.

Dodal tiež, že nesúhlasí s návrhom nového trestného činu šírenia nepravdivej informácie v rámci novely Trestného zákona z dielne svojej straníckej kolegyne, ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.