Úvod Politika Švec: Kisku a ďalšie neslovenské elementy treba poslať na smetisko dejín

Švec: Kisku a ďalšie neslovenské elementy treba poslať na smetisko dejín

Andrej Kiska na Pohode. (Foto: archív)

„Treba prevziať moc, treba do politiky dostať slušných a poctivých ľudí,“ vyhlásil podľa za silného potlesku zúčastnených súčasný prezident. Dodal, že je potrebné vytiahnuť krajinu z morálnej krízy. „Musíme zmeniť politickú mapu Slovenska,“ apeloval. „Všetko, čo je v mojich silách,“ reagoval na otázku, čo robí pre to, aby vyhral parlamentné voľby. Kiska uviedol, že v súčasnosti vedie veľmi veľa rozhovorov s politickými stranami, s ktorými zdieľa hodnoty, aj s ľudmi, o ktorých si myslí, že by mali ísť do politiky.

Prezident uznal, že po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej istá zmena nastala. „Máme premiéra, ktorý komunikuje lepšie ako ten, ktorý odšiel,“ vyhlásil. Zároveň dodal, že príbeh ako keby zostal stále nedopovedaný. „Ak je dôvera ľudí vo vzťahu k mojej osobe, nesmiem ľudí sklamať,“ povedal Kiska s dôvetkom, že sa bude snažiť vytiahnuť krajinu z krízy. Ako zverejnil portál hnonline.sk, v blížiacich sa prezidentských voľbách sú podľa Kisku dobrí kandidáti. Vymenoval Roberta Mistríka, Zuzanu Čaputovú, Františka Mikloška a spomenul aj Mariána Čaučíka, ktorý kandidatúru zatiaľ neohlásil.

“Andrej Kiska, neúspešný prezident, ale zato veľmi úspešný daňový podvodník, sa na Pohode znovu predviedol medzi svojimi fanatickými obdivovateľmi. Jeho slová svedčia o tom, že neslovenské elementy preskupujú sily, pripravujú sa prevziať moc v celom našom štáte,” reagoval na slová hlavy štátu pre portál napalete.sk predseda občianskeho združenia Slovenské hnutie obrody (SHO) Róbert Švec.

“V roku 2019 do boja o Prezidentský palác postavia Kiskov klon alebo Kisku v sukni a v roku 2020 ‘zaútočia’ na Národnú radu SR s Kiskom na čele. Zápas nielen o charakter, ale aj o budúcnosť nášho štátu sa blíži. Pred nami, slovenskými vlastencami, je dôležitá úloha: poslať Kisku a ďalšie neslovenské elementy na smetisko dejín a zabezpečiť slobodný rozvoj nášho národného spoločenstva v duchu slovenských tradícií a normálnosti,” pokračoval Švec, ktorý predčasom ohlásil kandidatúru na post prezidenta SR. SHO, ktoré vedie, plánuje v krátkom čase požiadať ministerstvo vnútra o oficiálnu registráciu ako politickú stranu.

Róbert Švec na jednom z podujatí SHO. (Foto: Pavol Privalinec)