Úvod Z DOMOVA Švec: Najväčší výdobytok novembra 1989 je obnovenie slovenskej štátnosti

Švec: Najväčší výdobytok novembra 1989 je obnovenie slovenskej štátnosti

Foto: archív

Predseda Slovenského hnutia obrody (SHO) Róbert Švec poskytol redakcii napalete.sk stanovisko hnutia k 30. výročiu novembrových udalostí z roku 1989. “Pre historickú pamäť je dôležité pripomenúť a zdôrazniť, že spoločenský pohyb v bývalom Československu sa začal na Slovensku už v marci 1988 vďaka tzv. sviečkovej manifestácii v Bratislave.

Nasledovala manifestácia študentov 16. novembra 1989 opäť v Bratislave a až o deň neskôr sa odohrali udalosti v Prahe. Za najväčší výdobytok spoločenských zmien v bývalom Československu považujem obnovenie slovenskej štátnosti 1. januára 1993. Pretože iba vo svojom štáte sa môže národ a prostredníctvom národného spoločenstva aj jednotlivec plnohodnotne vyvíjať,” píše Švec.

“Nie duchovné a národné bezdomovectvo, ako sa to dnes snažia nahovoriť najmä mladým Slovákom na námestiach slovenských miest, ale aktívne pozitívne vlastenectvo, ktoré bude hrádzou pred morálnou a aj spoločenskou dekadenciou, je budúcnosť Slovenskej republiky, ale aj celej Európy,” pokračuje šéf SHO.

“Naši predkovia pre nás vybojovali slovenskú štátnosť. Preberáme po nich štafetu a našou úlohou, nastupujúcej politickej generácie slovenských vlastencov, je zvíťaziť v boji o charakter nášho štátu a eliminovať neslovenské elementy.

Tie pod pláštikom falošnej tolerancie a slušnosti chcú urobiť zo Slovenska hodnotovo vyprázdnený štát, ktorý potom ľahko ovládnu vyznavači duchovného bezdomovectva. Vedieme zápas o charakter nášho štátu a v tomto zápase zvíťazíme, aby Slovensko bolo znovu slovenským,” uzavrel svoje vyhlásenie v mene SHO Róbert Švec.