Úvod Politika Švec: Národní kandidáti neprejavili záujem o spoločný postup vo voľbách prezidenta

Švec: Národní kandidáti neprejavili záujem o spoločný postup vo voľbách prezidenta

Róbert Švec. (Foto: Michaela Kolimárová)

Predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec vo vysielaní Slobodného vysielača povedal, že vo chvíli, keď jeho kandidatúru oficiálne potvrdí Národná rada SR, bude sa vo voľbách uchádzať o post prezidenta Slovenskej republiky.

“Pred niekoľkými týždňami som verejne vyzval prezidentských kandidátov na spoločný postup proslovenských síl v prezidentských voľbách. Nik z kandidátov, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú národní, neprejavili záujem ani len o komunikáciu, nieto ešte o spoluprácu. Čas vypršal. A preto som 28. januára odovzdal do NR SR 18261 podpisov občanov, podporujúcich moju kandidatúru na prezidenta SR,” uviedol Švec.

Reagoval tak na otázku, či by bol ochotný podporiť pronárodného kandidáta s najväčšou šancou na zvolenie a vzdať sa kandidatúry v jeho prospech. “Na druhej strane, ak sa niekto z národne orientovaných prezidentských kandidátov rozhodne stiahnuť svoju kandidatúru a podporiť ma v zápase o Prezidentský palác, určite s ním budem komunikovať,” doplnil.

“Slovensko potrebuje mladého a dynamického prezidenta, a nie bývalých ministrov, predsedov krajov alebo ochrankárov vo funkcii prezidenta. Som pripravený prevziať zodpovednosť za budúcnosť nášho štátu,” povedal šéf Slovenského hnutia obrody.

Foto: Pavel Kapusta