Úvod Z DOMOVA Švec sa stretol s Uhríkom, nevylúčili budúcu spoluprácu SHO s Uhríkovou stranou

Švec sa stretol s Uhríkom, nevylúčili budúcu spoluprácu SHO s Uhríkovou stranou

Róbert Švec. (Foto: archív)

Predseda Slovenského hnutia obrody (SHO) Róbert Švec absolvoval pracovné stretnutie s europoslancom Milan Uhríkom. O rokovaní, ktoré sa uskutočnilo na pôde SHO v Nitre za prítomnosti poslanca NR SR Ondreja Ďuricu, portál napalete.sk informoval Švec.

Uhríkovi, ktorý spolu s ďalšími poprednými predstaviteľmi ĽSNS odišiel z Kotlebovej strany, Švec v mene SHO ponúkol možnosť, aby sa spolupodieľal na politike a aktivitách hnutia a aby nezakladal nový politický subjekt, keďže v hodnotových otázkach medzi nimi existuje veľmi veľa spoločných priesečníkov. Zároveň europoslancovi ponúkol možnosť byť v najbližších voľbách do NR SR volebným lídrom SHO.

Uhrík a Ďurica Šveca informovali o ich rozhodnutí neangažovať sa v nijakej súčasnej politickej strane a o tom, že plánujú založiť nový politický subjekt. Napriek tomu sa zhodli, že v tejto chvíli nevidia nijaké zásadné prekážky, ktoré by vylučovali možnú predvolebnú a volebnú spoluprácu SHO a budúcej strany Milana Uhríka vrátane spoločného postupu vo voľbách do NR SR.

Dohodli sme sa, že SHO, ako aj skupina okolo Milana Uhríka majú v blízkej budúcnosti záujem spolu komunikovať, prípadne kooperovať. Diskusia sa podľa Šveca niesla v rozumnom a zodpovednom duchu s vedomím, že obidve strany nesú zodpovednosť za náš národ a štát, čomu prispôsobia ďalšie kroky na politickej scéne.

Milan Uhrík. (Foto: archív)