Úvod Z DOMOVA Švec: V kauze Kuciak sa zahraničie nenáležite mieša do vnútorných vecí SR

Švec: V kauze Kuciak sa zahraničie nenáležite mieša do vnútorných vecí SR

Šéf Slovenského hnutia obrody Róbert Švec. (Foto: archív)

Na mediálnu kampaň, ktorá sa rozprúdila po vynesení rozsudku Špecializovaným trestným súdom v Pezinku, ktorý oslobodil Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú, obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky, poskytol portálu napalete.sk stanovisko predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec.

“To, čo sa rozpútalo po oslobodzujúcom rozsudku proti Kočnerovi vo veci vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, je absurdné a nehorázne. Ako si niekto dovoľuje napádať súdy za ich rozhodnutia?

A už vôbec nemožno akceptovať, aby na rozhodnutia našich súdov reagovali agresívnym spôsobom domáci a zahraniční novinári, ako aj politici. Čo by sa asi dialo, ak by sme si my Slováci dovoľovali kritizovať nemecké alebo americké súdy za ich rozhodnutia?

Rozhodnutia súdov treba rešpektovať, nech sú akékoľvek. Ak by Kočnera odsúdili a niekto by napádal rozhodnutie súdu, lebo Kočnera uznal vinným, tvrdil by som to isté. Dnes to však vyzerá, akoby sme ani neboli nezávislý štát, ale kolónia a banánová republika, keďže sa komentovaním rozhodnutia našich súdov zahraničie nenáležite mieša do vnútorných vecí Slovenskej republiky, čo je neprijateľné,” uviedol Švec.