Úvod Politika Švecovo Slovenské hnutie obrody vstupuje do politiky

Švecovo Slovenské hnutie obrody vstupuje do politiky

Predseda SHO Róbert Švec. (Foto: archív)

Róbert Švec z prípravného výboru politického subjektu Slovenské hnutie obrody (SHO), informoval médiá, že v utorok 16. apríla prípravný výbor podal Ministerstvu vnútra SR návrh na registráciu rovnomenného politického hnutia.

Ako povedal, v súčasnosti výbor disponuje viac ako 13-tisícami podpismi občanov Slovenskej republiky, súhlasiacimi s tým, aby vzniklo politické hnutie s názvom Slovenské hnutie obrody, pričom zákonná podmienka je 10-tisíc podpisov od občanov. SHO od roku 2004 až doteraz pôsobilo ako občianske združenie, je známe pronárodnými, sociálnymi, ekologickými aktivitami a vydáva aj noviny Právo národa.

„Pred 15 rokmi sme mali jednu základnú víziu: ukázať Slovákom, že vlastenectvo a služba národu môžu a aj musia mať normálnu podobu. Že slúžiť Slovensku sa musí dlhodobo a zodpovedne. Pretože len dlhodobá koncepcia prináša ovocie v podobe konkrétnych výsledkov.

A každý, kto sleduje aktivity nášho združenia, nám dá za pravdu, že túto víziu sme ako občianske hnutie splnili. Preto nastal čas, aby sme sa posunuli ďalej. Aby sme občanom našej vlasti slúžili na volených postoch na miestnej, krajskej a aj celoštátnej úrovni, “ uviedol Švec.

Ako dodal, republiku majú politici viesť, majú mať krátkodobé, ale aj dlhodobé vízie rozvoja vo všetkých oblastiach. Namiesto toho, aby Slovenskú republiku súčasní politici viedli, ju podľa Šveca iba spravujú “ako kolóniu pre cudzích pánov”.

Za základný cieľ SHO označil Švec “silné Slovensko, v ktorom bude Slovák a každý lojálny občan našej vlasti pánom a nebude mediálnym, politickým a ani ekonomickým podnájomníkom vo vlastnom štáte”.