Úvod Z DOMOVA Bratislavský gymnazista chváli Sorosa a chce vystrieľať odporcov Čaputovej

Bratislavský gymnazista chváli Sorosa a chce vystrieľať odporcov Čaputovej

Emil Hodál. (Foto: Instagram)

Hoci sa voliči Zuzany Čaputovej, kandidátky ultraliberálnej strany Progesívne Slovensko, často prezentujú prívlastkami “slušní” a “tolerantní”, v praxi to často vyzerá úplne opačne. Osobitne to platí pre mladšie vekové kategórie, ktoré sú proti všadeprítomnej neoliberálnej propagande najmenej rezistentné. Veľkú úlohu však zohráva aj výchova a domáce prostredie.

Jedným z príkladov je študent bratislavského protestanského Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa Emil Hodál. Pravidelne navštevoval minimálne dve pronárodne zamerané facebookové skupiny s počtom okolo 80-tisíc ľudí a uverejňoval v nich nenávistné statusy, v ktorých prezentoval svoj zvrátený pohľad na spoločnosť a urážlivo hodnotil ich vlastenecky orientovaných členov.

“Ja neverím tomu, akí hlúpi a nevzdelaní sú ľudia v tejto skupine. Nič neviete, ste neúspešní, a tak za svoje smutné životy viníte Ameriku, EÚ, mimovládky, aktérov, ktorí sa vaše životy snažia zlepšovať. Žijete v dierach, obliekate sa ako opice a jete veci, ktoré my bohatí dávame prasatám. Tak sa všetci radšej zabite, aby vaše hlúpe deti nemuseli robiť hanbu slušným a vzdelaným ľuďom.

Za to, že žijete životy, ktoré sú horšie ako smrť, si môžete len vy sami. Vďaka Sorosovi a Denníku N má moja rodina super život, tak sa v mimovládkach zamestnajte aj vy!!!” napísal predčasom s neuveriteľnou dávkou arogancie Hodál v jednom zo svojich príspevkov v skupine “Slovenský národ, spamätaj sa!“.

Reprodukcia: internet

Hodál ešte pritvrdil v statuse v skupine “Volíme pronárodných kandidátov za prezidenta”, kde neskrýval radosť, že Zuzana Čaputová získala v prvom kole prezidentských volieb vyše 40 percent voličských hlasov.

“Tak Čaputová vyhrala a prvé, čo spraví je, že zatočí s opicami a antisemitmi, ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!!” napísal gymnazista.

Reprodukcia: internet

Nie je bez zaujímavosti, že na gymnáziu, kde Hodál študuje, vyučuje aj kontroverzný kňaz Róbert Bezák. Minulý mesiac so študentmi diskutovali neoliberálni aktivisti Juraj Smatana, Marian Jaslovský a admini morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Riaditeľom školy je Dušan Jaura, manžel podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zory Jaurovej (mimochodom, dcéry expredsedu Matice slovenskej Štefana Markuša, odsúdeného za spreneveru Národného pokladu, na ktorý sa po vzniku SR skladali občania).

Riaditeľ Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa Dušan Jaura. Na sociálnej sieti tiež deklaruje podporu Čaputovej. (Foto: archív)
Manželka riaditeľa gymnázia, podpredsedníčka Progresívneho Slovenska a donedávna Čaputovej spolustraníčka Zora Jaurová. (Foto: archív)

Viacerí členovia skupiny “Volíme pronárodných kandidátov za prezidenta” ohlásili Hodálov status na polícii a informovali vedenie Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa. Riaditeľ školy Dušan Jaura sa vyjadril, že Hodál bude za svoj čin niesť následky, podrobnosti však neuviedol. Zrejme na podnet vedenia školy potom Hodál zverejnil ospravedlnenie, v ktorom sa snažil dokázať svoj náhly prerod na uvedomelého a tolerantného jedinca.

“Veľmi ma mrzí, že som nad svojim konaním nerozmýšľal a na satirický opis situácie, som volil jazyk neslušný, ofenzívny a nemiestny, skrátka nehodiaci sa do slušnej diskusie… Zároveň sa dištancujem od názorov, ktoré som propagoval, verím, že na Slovensku si musíme vážiť názory všetkých, či už kresťansky, liberálne alebo inak orientovaných a ich názory a postoje majú rovnakú hodnotu,” napísal okrem iného Hodál v ospravedlnení adresovanom národne cítiacim ľuďom v skupine, ktorých chcel pôvodne vystrieľať.

Status riaditeľa školy na sociálnej sieti. (Reprodukcia: internet)

Gymnazista si zjavne na radu skúsenejších snaží zachrániť kožu pred trestným stíhaním podľa §359 Trestného zákona 300/2005 Z.z.  Treba však dodať, že ospravedlnením trestnosť činu nezaniká.

Verím, že uvedený výrok študenta si všimli aj NAKA a generálny prokurátor, ktorí by mali automaticky konať, keďže tak v iných podobných prípadoch urobili. V minulosti totiž boli autori za podobné výroky na sociálnej sieti, týkajúce sa napríklad migrantov, trestne stíhaní a odsúdení.