Úvod ZO ZAHRANIČIA Szijjártó: Je šanca, že na Slovensku vznikne opäť stabilná vláda

Szijjártó: Je šanca, že na Slovensku vznikne opäť stabilná vláda

Robert Fico a Péter Szijjártó. (Foto: archív)

Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó vyjadril v súvislosti s parlamentnými voľbami na Slovensku radosť z toho, že „ľudia v nespochybniteľne demokratických voľbách rozhodli jasne“.

Šéf maďarskej diplomacie na sociálnej sieti napísal, že výsledky volieb otvárajú šancu na to, aby na Slovensku opäť vznikla stabilná vláda a aby sa ďalej rozvíjali slovensko-maďarské vzťahy.

„Všetky úspechy, ktoré v posledných rokoch pomohli vzťahom medzi oboma krajinami – ako napríklad výstavba mostov či otvorenie hraničných priechodov, sú výsledkom dohôd uzavretých s bývalou vládou Roberta Fica,“ zdôraznil maďarský minister.

Szijjártó ďalej podčiarkol, že o vojne, migrácii a rodových otázkach uvažuje Fico rovnako ako Maďarsko. „Jeho víťazstvo ponúka vážnu šancu na posilnenie spojenectva v rámci Vyšehradskej štvorky“, dodal.

„Blahoželáme a želáme veľa úspechov!“ dodal Szijjártó po slovensky na záver svojho statusu. Víťazom sobotňajších predčasných parlamentných volieb na Slovensku sa stal Smer-SD so ziskom 22,94 percenta hlasov.