Úvod Z DOMOVA Takáč: Minister Vlčan potvrdil, že s cenami potravín nič nezmôže

Takáč: Minister Vlčan potvrdil, že s cenami potravín nič nezmôže

Samuel Vlčan. (Foto: archív)

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan podpisom deklarácie s obchodníkmi podľa podpredsedu Smeru-SD Richarda Takáča iba potvrdil, že s cenami potravín nič nezmôže.

O stanovisku informoval v reakcii na mediálny brífing ministra s predstaviteľmi reťazcov, na ktorej informovali o dohode, že pri trinástich základných potravinách nebudú obchodníci umelo zvyšovať svoje marže.

„Deklaráciu, ktorú podpísal minister Vlčan so zástupcami obchodníkov, môže cestou do kancelárie rovno hodiť do koša. Podpísaná deklarácia v praxi neznamená nič,“ odkázal Takáč.

Dodal, že dohoda neprinesie stabilizáciu cien ani kontrolu ministerstva pôdohospodárstva nad cenami potravín. “Dokumentuje len neschopnosť ministra Vlčana reálne diskutovať s obchodníkmi,“ komentoval.

Obchodníci aj agrominister deklaráciou podľa neho potvrdili, že ceny pôjdu hore a budú si len dávať pozor, aby niektorí z obchodníkov nezdvihol svoju maržu viac, ako je potrebné. “Podpis deklarácie je v podstate zdrap papiera, z ktorého konečný spotrebiteľ nič  nemá,“ uzavrel Takáč.