Úvod ZO ZAHRANIČIA Talian porušil karanténu, keď venčil ovcu na vôdzke. Dostal pokutu

Talian porušil karanténu, keď venčil ovcu na vôdzke. Dostal pokutu

Foto: archív

Talianski policajti riešili bizarné porušenie celoštátnej karantény, keď na Sicílii pokutovala muža, ktorý si vyšiel na prechádzku s ovcou na vôdzke. Polícii pritom tvrdil, že zviera nutne potrebovalo pohyb na čerstvom vzduchu.

Prípady kurióznych výhovoriek, s ktorých pomocou sa Taliani po dlhých týždňoch izolácie pokúšajú vysvetliť svoj pobyt vonku, sa množia po celej krajine, napísala agentúra APA.

Karanténa v Taliansku platí od začiatku marca a jej pravidlá sú neraz prísnejšie, ako v ďalších koronavírusom postihnutých európskych krajinách. Ľudia svoj smú domov opustiť len pre prácu, nutné nákupy či návštevu lekára. Zdravotné prechádzky sú v obmedzenej miere možné len v okolí domova.

Policajti denne vykonávajú desaťtisíce kontrol a stretávajú sa často s veľkou invenciou ľudí, ktorí pravidlá zjavne porušujú. Vo Florencii napríklad dostal pokutu 280 eur šesťdesiatročný muž, ktorého našiel policajný dron, ako na pramici brázdi rieku Arno. Strážnikom tvrdil, že vyrazil na nákup.

V Mantove zasa hliadka objavila 61-ročnú ženu, ktorá sa dlho prechádzala v okolí nemocnice. Policajtom tvrdila, že je prostitútka a čaká na zákazníkov. Dostala pokutu 400 eur (11 000 korún).

Celková bilancia obetí epidémie koronavírusu v Taliansku dosiahla 22 170, čo je najviac na svete po Spojených štátoch amerických. Počet potvrdených prípadov nákazy predstavuje 168 941, v tomto smere Taliansko prekonalo okrem USA aj Španielsko.