Úvod Veda & Tech The Pilot: slúchadlo, ktoré funguje ako tlmočník

The Pilot: slúchadlo, ktoré funguje ako tlmočník

Foto: archív

Jazykové bariéry spôsobujú problémy mnohým z nás a nie je nič výnimočné, že v zahraničí sa s ľuďmi nedokážeme dorozumieť. Z hľadiska osobnostného rozvoja je najlepšie učiť sa cudzie jazyky, no výrobcovia komunikačných technológií nám to poriadne uľahčili a predstavili malý technologický zázrak. Súčasný trh s komunikačnými technológiami ponúka mnoho zaujímavých produktov, no The Pilot bude určite veľkým prelomom v ich aktuálnej ponuke.

Zariadenie s príznačným názvom sa totiž stalo efektívnym nástrojom, ktorý dokáže vyriešiť časť našich jazykových problémov a to úplne jednoduchým spôsobom. Návšteva atraktívnych zahraničných lokalít sa tak môže zmeniť na nádherný výlet aj bez znalosti cudzích jazykov. Za unikátnou technologickou novinkou stojí spoločnosť Waverly Labs, ktorej nápad prísť so šikovnou komunikačnou pomôckou je určite prínosom pre všetkých vášnivých turistov.

pilot1
Foto: archív

Aby jazykové bariéry neboli prekážkou pri nadväzovaní kontaktov alebo pri iných situáciách, tím z Waverly Labs priniesol praktické slúchadlo, ktoré funguje ako tlmočník so schopnosťami plynulého prekladu v reálnom čase.

Jeho používanie je celkom ľahké, stačí ho spojiť so smartfónom a v aplikácií zvoliť požadovaný jazyk. S tým ale súvisí jeden menší problém, ktorým je dostupnosť „len“ 4 jazykov. Výrobca však sľúbil, že postupne bude pridávať ďalšie a okrem taliančiny, španielčiny, francúzštiny a angličtiny nám zariadenie umožní komunikáciu v omnoho širšom spektre rečí.

Výroba čarovného slúchadla The Pilot je stále v začiatkoch, takže už čoskoro môžeme čakať zopár zlepšujúcich opatrení. Prvé modely sa už síce formou predpredaja na stránke výrobcu dostali do obehu, no oficiálny príchod na trh je naplánovaný až na jeseň, presnejšie niekedy v septembri.

Záujemcovia sú určite zvedaví na cenu a mnohí možno očakávajú pár stoviek eur ako je to v prípade podobných produktov zvykom. V tomto prípade nás aktuálna cena celkom príjemne prekvapí, nakoľko spoločnosť ju stanovila na dostupných 129 amerických dolárov.

Foto: archív
Foto: archív