Úvod Komentáre Threema: synonymum krágľovania ľudí z jednej strany politického spektra

Threema: synonymum krágľovania ľudí z jednej strany politického spektra

Marián Kočner. (Foto: archív)

Pred pár dňami Sudcovská rada SR na návrh ministra spravodlivosti Gála pozastavila výkon funkcie sudkyne bývalej štátnej tajomníčke rezortu Monike Jankovskej. Dôvod? Vraj si mala vymieňať správy s obvineným Mariánom Kočnerom. V praxi to pre Jankovskú znamená zákaz vstupu do budovy súdu, kde pôsobila a bude poberať 30 percent svojho doterajšieho platu.

V auguste 2019 vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová Michala Kováča ml. za veľvyslanca SR v Spojených arabských emirátoch. Áno, toho istého Kováča juniora, ktorý v 90-tych rokoch figuroval s Mariánom Kočnerom ako spolupáchateľ v kauze Technopol, kde podvodom získali 2,3 milióna amerických dolárov. Na ostrú kritiku verejnosti prezidentka cynicky odpovedala, že nevidí nijaký dôvod, prečo by syna bývalého prezidenta nemohla vymenovať za ambasádora.

Štvrťstoročie od vzniku SR tu máme ďalšiu kauzu, keď sa na základe uniknutých – a treba povedať, že zatiaľ neoverených – správ z platformy Threema krágľujú ľudia zásadne z jednej strany polického spektra, kým tí druhí, ktorých minulosť rozhodne nie je synonymom čistoty, sedia na teplých (aj diplomatických) miestach. Dvojaké metre sa na Slovensku aplikujú tak masovo, že by to mohli medzinárodné turistické bedekery začať uvádzať ako jednu z typických čŕt našej krajiny.