Úvod Tipy & rady Tipy ako zabrániť blednutiu bielizne

Tipy ako zabrániť blednutiu bielizne

Foto: archív

Každý z nás to pozná: kúpime si oblečenie, a už po pár praniach je jeho farba úplne iná, než aká bola na začiatku, a razom sa z obľúbeného kúsku stane vec, ktorá je dobrá akurát tak na doma.

Existujú síce prípravky, ktoré by mali vyblednutú farbu mali vrátiť späť, vo väčšine prípadov však nefungujú ako by mali a pritom stoja nemalé peniaze. Našťastie existujú účinné ľudové recepty, ako zabrániť blednutiu bielizne.

Čierne korenie

Foto: archív
Foto: archív

Skúste do prania pridať jednu lyžičku korenia spoločne s pracím prostriedkom a avivážou. Korenie totiž dokáže z vášho oblečenia dostať prebytočné množstvo pracieho gelu alebo prášku, ktoré bývajú najčastejšou príčinou ich vyblednutia.

Soľ

Foto: archív
Foto: archív

Môžete pridať pár čajových lyžičiek soli priamo do práčky alebo pár lyžičiek soli zmiešajte s vodou, do ktorej vaše oblečenie namočíte aspoň na 30 minút a potom dáte vyprať klasickým spôsobom tak, ako ste zvyknutí.

Ocot

Foto: archív
Foto: archív

Iste si hovoríte, že po pridaní octu musí vaše oblečenie nepríjemne zapáchať. Nijaký strach, po uschnutí octová aróma plne zmizne. Skúste teda pridať jednu šálku octu, ktorý zaručí, že vaša bielizeň bude mať stále tu rovnakú farbu, akú malo, keď ste si ho doniesli z obchodu a navyše má rovnaké účinky ako aviváž.

Citrón

Foto: archív
Foto: archív

Pokiaľ octu „neveríte“, môžete do vašej práčky pridať citrónovú šťavu, ktorá tiež ochráni vaše oblečenie od vyblednutia a navyše mu dodá jemnú sviežu vôňu.