Úvod ZO ZAHRANIČIA Tisíce Nemcov protestovali proti pandemickým opatreniam

Tisíce Nemcov protestovali proti pandemickým opatreniam

Foto: TASR

Tisíce ľudí protestovali proti pandemickým opatreniam zavedeným v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2 v sobotu vo viacerých mestách Nemecka. Stúpenci skupiny Querdenken (Nekonvenčné myslenie), ktorá v posledných mesiacoch zorganizovala v Nemecku viacero protestov proti pandemickým opatreniam, sa zúčastnili demonštrácie v bavorskom meste Regensburg.

Účasť bola asi o polovicu menšia, ako organizátori protestu očakávali. Zhruba rovnaký počet ľudí sa tiež zúčastnil na zhromaždení tejto skupiny v meste Karlsruhe na juhozápade Nemecka.

Vo Frankurte nad Mohanom zasa protestovalo proti koronavírusovým nariadeniam približne 600 stúpencov iniciatívy Querdenken. Proti týmto demonštrantom však do ulíc vyšlo asi 300 prívržencom ľavicových skupín. Na tých polícia použila obušky či vodné delo.

Protestné zhromaždenia prichádzajú v čase, keď nemecké úrady varujú pred tým, že demonštrácie proti karanténnym opatreniam v krajine sa stávajú radikálnejšími. Sprísnené pandemické opatrenia podľa skupiny Querdenken obmedzujú ľudské práva.