Úvod Z DOMOVA Tomáš Taraba k prítomnosti rakúskej armády na testovaní: Pán Matovič, bude aj...

Tomáš Taraba k prítomnosti rakúskej armády na testovaní: Pán Matovič, bude aj pozývací list?

Foto: archív

Slovenským vojakom budú počas celoplošného testovania pomáhať aj príslušníci rakúskych ozbrojených síl. Návrh ministra obrany Jaroslava Naďa odsúhlasila vláda. Príslušníci rakúskej armády budú pomáhať na odberných miestach a zároveň pomôžu našim vojakom aj po testovaní.

K tomuto kroku sa vyjadril poslanec NR SR Tomáš Taraba, ktorý do parlamentu kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko: „Kolabujúca akcia plošného testovania, ktorá je nezodpovednosťou voči verejnému zdraviu, ktorá nemá podporu žiadnych odborníkov, lekárov a je len výplodom Matoviča so Sulíkom, dostane najnovšie aj pomoc rakúskej armády.

Vláda oznámila, že rakúske ozbrojené sily vyšlú na pomoc personál. Pán Matovič, bude aj pozývací list? A ktoré armády bez súhlasu parlamentu ešte pozývate? Prídu aj Maďari? Upozorňujem, že bez súhlasu parlamentu žiadna cudzia armáda na Slovensko vstúpiť nemôže a je jedno, či ich nazvete lekármi, technikmi alebo tankistami.

Preto musel parlament odsúhlasiť aj prítomnosť štyroch amerických vojakov, ktorí sú inštruktori. Nezodpovedná akcia plošného testovania je najväčšou akciou v dejinách Slovenska pošliapavajúcou základy právneho štátu a prezidentka Čaputová mlčí.“