Úvod Politika Tomáša Druckera možno vystrieda Denisa Saková

Tomáša Druckera možno vystrieda Denisa Saková

Foto: archív

V Smere-SD sa čoraz viac hovorí, že Tomáša Druckera, ktorý podal demisiu, nahradí vo funkcii ministra vnútra štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková. V hre bol aj bývalý štátny tajomník ministerstva dopravy Viktor Stromček, ale ten podľa informácií agentúry SITA túto ponuku odmietol.

Minister vnútra Tomáš Drucker oznámil, že sa rozhodol podať demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku. Ako povedal, nechce ešte viac polarizovať spoločnosť v otázke odvolania či neodvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara.

V roku 2017 videl predseda Smeru v Sakovej a Petrovi Pellegrinim nastupujúcu generáciu v strane. Za nastupujúcu generáciu ich označil vtedy vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. „Chcem prejsť celé Slovensko. Nebudem chodiť sám. Pozval som niektorých predstaviteľov z nastupujúcej generácie Smeru-SD, aby chodili so mnou.

V Martine sa budem tešiť zo spoločnosti Petra Pellegriniho a rovnako bude so mnou štátna tajomníčka Denisa Saková, ktorá sa sústredí na témy typické pre tento rezort, najmä reformu verejnej správy. Bude to dobrá partia. Môžeme urobiť kus dobrej roboty,“ uviedol vtedy Fico vo videu.