Úvod Politika Trestné oznámenie ĽSNS za výrok Matoviča o Kuciakovej vražde

Trestné oznámenie ĽSNS za výrok Matoviča o Kuciakovej vražde

Foto: archív

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podala na Generálnu prokuratúru trestné oznámenie v súvislosti s výrokom poslanca Národnej rady SR Igora Matoviča a predsedu OĽaNO. Spomínaný výrok sa týkal nedávnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky.

„Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice by, predpokladám, mohol konečne spôsobiť aj návrat k svedomiu pri poslancoch Smeru,“ povedal pred časom Matovič. Podľa ĽSNS takéto tvrdenie preukazuje spojitosť poslancov OĽANO s vraždou Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Matovič reagoval, že každý rozumný človek chápe, čo tým myslel. Zároveň sa mu zdá zbabelé, že ĽSNS trestné oznámenie podala na neznámeho páchateľa a nie na neho. Zástupcovia ĽSNS si podľa neho z vraždy robia „cynické alibi, aby našli výhovorku, prečo musia vládnuť so Smerom“. Matovič oznámil, že podľa jeho informácií predseda ĽSNS Marian Kotleba v utorok ráno na úrade vlády rokoval s premiérom Robertom Ficom. Podnet ĽSNS vníma ako zámienku, aby polícia urobila prehliadku jeho bytu.

Úrad vlády dementoval, že by sa premiér Robert Fico stretol s predstaviteľmi ĽSNS. Reagoval tak na výrok Igora Matoviča. “Je to absolútna lož, ako je to už v prípade Igora Matoviča zvykom,” uviedol tlačový a informačný obor ÚV SR. Informáciu odmietol aj podpredseda ĽSNS Milan Uhrík: “V súvislosti s politickou krízou, ktorá prebieha po vražde Jána Kuciaka, neprišlo k nijakému stretnutiu predstaviteľov Smeru-SD s predstaviteľmi ĽSNS.”

Foto: archív