Úvod Z DOMOVA Troch živnostníkov obvinených pre výbuch plynu v Prešove budú vyšetrovať na slobode

Troch živnostníkov obvinených pre výbuch plynu v Prešove budú vyšetrovať na slobode

Foto: archív

Troch živnostníkov Jána R., Ondreja T. a Marek T, ktorí sú obvinení v súvislosti s minuloročným výbuchom plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, budú stíhať na slobode. Rozhodol o tom prešovský okresný sudca. Rozhodnutie však nie je právoplatné, keďže prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude krajský súd.

Súd sa na informatívnom výsluchu zaoberal žiadosťou obhajcu obvinených o prepustenie z väzby, ako aj návrhmi prokuratúry na rozšírenie dôvodov väzby. „Nakoniec ich prepustili. Vyhoveli nášmu návrhu, takže ja som spokojný. Kým neboli vypracované znalecké posudky, nemôžeme robiť závery,“ uviedol obhajca obvinených Vladimír Bajtoš.

„Naša prokuratúra sa nestotožňuje s názorom súdu, podala sťažnosť proti všetkým výrokom uznesenia. Následne to odôvodníme a uvidíme. Obvinenie v nijakom prípade nie je predčasné, aj krajský súd konštatoval, že dôvody trestného stíhania sú.

Aj okresný súd (OS) sa na informatívnom výsluchu vyjadril, že dôvody väzby sú zachované, avšak nahradil ich inštitútmi v zmysle trestného poriadku,“ povedal prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove s tým, že dôvody väzby stále sú, podľa názoru súdu však boli oslabené.

„Súd prijal písomný sľub obvinených, uložil im ďalšie povinnosti a obmedzenia, ako zákaz vycestovať, povinnosť hlásiť sa na polícii a podobne,“ doplnil prokurátor. Ján R., Ondrej T. a Marek T. sú v súvislosti s minuloročným výbuchom plynu na Mukačevskej ulici v Prešove obvinení z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu.