Úvod Z DOMOVA Trubanova priateľka získala lukratívne miesto u Čaputovej

Trubanova priateľka získala lukratívne miesto u Čaputovej

Adela Zábražná. (Foto: archív)

Napriek tomu, že pracovný tím prezidentky Zuzany Čaputovej bol skompletizovaný ešte pred jej inauguráciou, ešte stále doň pribúdajú nové osoby. Najnovšou posilou Odboru vnútornej politiky v Kancelárii prezidentky SR je priateľka lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana tridsaťročná Adela Zábražná.

Zábražná podľa vlastných slov absolvovala štúdium na oblasť analýzy a tvorby verejných politík v Prahe a na Katolíckej univerzite v belgickom Leuvene. Neskôr pracovala v poradenstve pre verejný sektor v Česku aj na Slovensku. Absolvovala aj študijný pobyt v Oxforde. Keď sa spoznala s Trubanom, pôsobila ako riaditeľka Slovenskej aliancie pre inovatívnu ekonomiku.

V Prezidentskom paláci má mať podľa dostupných informácií na starosti oblasť inovácií a rozvoj podnikateľského prostredia. „Pripravuje odborné posudky, analýzy a stanoviská, ako aj tvorbu komplexných informačných materiálov pre pani prezidentku,“ povedal hovorca Čaputovej Martin Strižinec pre Plus JEDEN DEŇ.

“Situácia zaváňa miernou protekciou, keďže samotná prezidentka bola ešte donedávna podpredsedníčkou progresívcov,” napísal denník. Zábražná však tvrdí, že sa do funkcie dostala štandardným spôsobom. „Prešla som štandardným výberovým konaním, ktoré sa skladalo z písomnej aj ústnej časti,“ uviedla v reakcii pre Plus JEDEN DEŇ.