Úvod Politika Trump chce postaviť múr s Mexikom a vyhostiť 11 miliónov imigrantov

Trump chce postaviť múr s Mexikom a vyhostiť 11 miliónov imigrantov

Foto: archív

Americký prezidentský kandidát Donald Trump navrhol postaviť po celej dĺžke hranice USA s Mexikom mohutný pohraničný múr a vyhostiť približne 11 miliónov ľudí, ktorí sú v USA nezákonne, výnimku by mohli dostať “prispôsobiví” a “talentovaní”.

Republikánsky kandidát na post prezidenta Spojených štátov Jeb Bush navštívil v pondelok mexickú hranicu, pričom odsúdil imigračný plán svojho straníckeho rivala Donalda Trumpa ako nerealistický a nákladný.

Bush, bývalý floridský guvernér, sa v meste McAllen stretol s miestnymi, texaskými, ako aj federálnymi činiteľmi. V rozhovore s novinármi Bush uviedol, že Trump by si mal prečítať jeho knihu s názvom Imigračné vojny, ak sa chce naučiť, ako vyriešiť ilegálne prisťahovalectvo.

Ďalej upozornil, že Trumpov plán by stál miliardy dolárov, pričom by sa porušili občianske slobody a vytvorilo napätie s Mexikom, ktoré je tretím najväčším obchodným partnerom USA. Bush zdôraznil, že väčšinu osôb nelegálne prúdiacich do USA tvoria Hondurasania, Guatemalčania a Salvádorčania.

Foto: archív
Foto: archív