Úvod Z DOMOVA Trump: Nepoznám novinárku, ktorú som mal sexuálne napadnúť

Trump: Nepoznám novinárku, ktorú som mal sexuálne napadnúť

Donald Trump. (Foto: archív)

Bývalý americký prezident Donald Trump opäť poprel, že pozná novinárku E. Jean Carrollovú. Vyjadril sa tak v relácii CNN len niečo vyše dňa po tom, čo federálny súd v newyorskom Manhattane rozhodol, že túto novinárku sexuálne napadol. „Nepoznám ju. Netuším, kto to je,“ povedal Trump. Proti verdiktu sa ešte môže odvolať.

Trump sa opätovne uchádza o republikánsku nomináciu do prezidentských volieb v roku 2024. V súvislosti s prípadom Carrollovej v relácii CNN dodal, že sa nedomnieva, že ho rozhodnutie súdu diskvalifikuje z možnosti byť prezidentom. Nemyslí si ani to, že táto kauza odradí ženy od toho, aby mu vo voľbách dali hlas.

Trump v relácii CNN tiež tvrdil, že infláciu by v prípade svojho znovuzvolenia riešil väčšou ťažbou ropy. Prisľúbil tiež to, že ak sa ako prezident vráti do Bieleho domu, bude ochraňovať druhý dodatok Ústavy USA, ktorý Američanov oprávňuje vlastniť a nosiť zbrane. Dodal však, že „urobí množstvo vecí“ v rámci prevencie masovej streľby.

Trump nepovedal, či by v prípade svojho znovuzvolenia podpísal federálny zákaz interrupcií, ani v akom týždni tehotenstva by takýto zákaz prípadne podporil. Povedal, že v tejto súvislosti by urobil rozhodnutie, ktoré je podľa neho „skvelé a spravodlivé pre krajinu“.