Úvod Politika Trump opäť označil mainstreamové médiá za pôvodcov falošných správ

Trump opäť označil mainstreamové médiá za pôvodcov falošných správ

Foto: archív

Americký prezident Donald Trump po tom, čo ho správa osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera očistila od podozrení z tajnej spolupráce s Ruskom pred voľbami v roku 2016, označil mainstreamové médiá za nepriateľov a opozičnú stranu a novinárov obvinil, že vyšetrovanie tejto kauzy pokrývali neobjektívne. Informovala o tom agentúra AFP.

„Mainstreamové médiá sú pod paľbou a po celom svete opovrhované za to, že sú skorumpované a šíria falošné správy. Dva roky šírili blud spolčenia sa s Ruskom, aj keď vždy vedeli, že nijaké spolčenie neexistuje,“ napísal Trump na sociálnej sieti. „Oni sú skutočnými nepriateľmi ľudu a skutočnou opozičnou stranou!“ vyhlásil.

Trump často označuje médiá, ktoré kritizuje, za „nepriateľov ľudu“. Tentoraz reagoval na prácu osobitného vyšetrovateľa Muellera, ktorý viedol dva roky trvajúce vyšetrovanie možných zásahov Ruska do predvolebnej kampane v USA v roku 2016. Mueller skončil vyšetrovanie a svoju záverečnú správu doručil ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi, ktorý v liste adresovanom americkému Kongresu i verejnosti zhrnul najdôležitejšie závery správy.

Mueller podľa Barra nenašiel dôkazy, že by sa Trump alebo jeho spolupracovníci „spolčili“ s Ruskom alebo že by s ním „koordinovali“ svoju činnosť s cieľom zasahovať do kampane pred prezidentskými voľbami v Spojených štátoch.