Úvod Politika Trump privíta nový rok na Floride, príde aj Stallone

Trump privíta nový rok na Floride, príde aj Stallone

Foto: archív

Novozvolený americký prezident Donald Trump prežije silvestrovský večer v spoločnosti amerického herca Sylvestra Stalloneho, známeho ako Rockyho či Ramba z rovnomenných akčných filmov.

Trump bude sobotňajší silvestrovský večer oslavovať vo svojom sídle Mar-a-Lago v meste Palm Beach v americkom štáte Florida spolu so svojou manželkou Melaniou, najmladším synom Barronom a tiež približne 800 prominentnými hosťami, medzi ktorými má byť i Stallone. Novozvolený americký prezident podľa amerických médií nedávno zavažoval nomináciu 70-ročného Stalloneho za šéfa Národnej nadácie na podporu umenia (NEA).

Koláž: archív
Koláž: archív

Stallone však o ponúkaný post neprejavil záujem a vyhlásil, že svoju energiu a voľný čas radšej venuje pomoci americkým vojnovým veteránom. Honosné historické sídlo Mar-a-Lago, postavené v rokoch 1924-1927, má vyše sto izieb a Donald Trump ho kúpil v roku 1985 údajne za sedem miliónov dolárov. Neskôr ho zrenovoval a dnes je podľa magazínu Fortune honosným palácom s hodnotou 200 miliónov dolárov.

Jeho súčasťou je aj súkromný klub a kúpele, ktoré Tumpovi vlani zarobili 15,6 milióna dolárov. Denník New York Times prirovnal Mar-a-Lago k Versailles a americká vláda ho vyhlásila za národnú historickú pamiatku.